Ga naar inhoud
Onderdelenshop24.com

Patjuh30

Leden
  • Aantal Items

    8
  • Registratie Datum

  • Laatst Bezocht

  • Dagen Gewonnen

    1

Patjuh30 heeft de dag voor het laatst gewonnen op 11 September 2017

Patjuh30 had de meeste 'vind ik leuk' inhoud!

Recente Bezoekers van dit Profiel

De recente bezoekers blok is uitgeschakeld en zal niet getoond worden aan andere gebruikers.

Patjuh30's Prestaties

Rookie

Rookie (2/14)

  • First Post
  • Conversation Starter
  • Week One Done
  • One Month Later
  • One Year In

Recente Badges

1

Reputatie

  1. Twee weken terug en vanmorgen gebeurde er iets heel vreemds tijdens het rijden. Zoals altijd heb ik mijn infotainment systeem aanstaan (origineel van KIA). En had een usb erin zitten met muziek, en draaide deze gewoon af. Ineens tijdens het rijden bevroor het gehele scherm tijdens het rijden. Met bevriezen bedoel ik dat ik niet aan kon tikken of wat dan ook. Eerste reactie: oh shit wat nu "weer". Want ik heb nog 5000km garantie, maar dat terzijde. Onderweg naar Rotterdam, de auto op de parkeerplaats van de texaco gezet (A29). Acties: Auto geparkeerd, Motor uitgezet (start/stop knop) UItgestapt en deur op slot, even 30-40 seconden gewacht. Resultaat: Weer ingestapt en opnieuw de auto gestart, scherm nog steeds bevroren en je kon ook met de knoppen niets doen. Acties: Twijfelen wat te doen, toch maar gewoon weggereden richting het werk, Tijdens het rijden gaat ineens spontaan het systeem uit en start uit zichzelf op, GPS-navigatie was een beetje in de war, dus even een eerdere route gepakt om deze snel weer te synchroniseren met de locatie van het rijden. Afgelopen 2 weken totaal geen problemen of iets meer gehad, zelfde USB stick, en mijn telefoon laad ik op via de sigarettenplug en tevens gebruik ik de telefoon ook voor bluetooth streamen van muziek. Afijn, ik twijfelde om gelijk mijn dealer te bellen met deze mededeling, omdat het immer alweer 2 weken geleden was en alles gewoon functioneert. Tot vanmorgen: Vanmorgen omstreeks uur of 10:00uur richting België gereden (Essen/Wildert) om even wat op te halen, Op de heen weg de navigatie ingesteld met het adres van een maatje in Etten-Leur. Op de terugweg vanuit België, omgeving Nispen, liep mijn scherm weer ineens plotseling vast, Dit maai ZONDER USB-stick en alleen mijn telefoon in de sigarettenaansteker om op te laden en voor Flitsmeister. Na het plotseling vastlopen, geen paniek, startte het systeem zichzelf binnen 10-15 seconden zelfstandig weer op. Nu de hamvraag: Wat zou het kunnen zijn? Er zijn in de afgelopen weken niet veel veranderingen aan de auto geweest. Er is alleen begin november een nieuwe accu geplaatst omdat de originele aan vervanging toe was (gebleken uit de winterinspectie bij KIA Fase Waddinxveen).
  2. Ik weet inderdaad ook dat de Kia dealer in Halsterne (Noord-Brabant) niet meer is, je kan er nog wel terecht voor onderhoud, maar dan vraag ik mij af wat de garantie nog is.
  3. Deze ochtend de KIA dealer in Waddinxveen gebeld, afspraak is helaas pas volgende week donderdag. Hierna geprobeerd om bij een andere KIA dealer zsm te laten nakijken, maar helaas niet eerder plaats dan volgende week. Vandaag moet ik naar Rotterdam en morgen naar Amsterdam en donderdag even naar Terneuzen. Ondertussen zal ik wel de temperatuur in de gaten houden. De rest van de week geen verplichtingen waarbij ik de auto echt nodig zal hebben. Tevens vanmorgen nog even het volume van de koelvloeistof gecheckt, die was gewoon oké. Keep you posted guys.
  4. Beste @xtra40 en Major Case, Bedankt voor de informatie, vandaag wordt ik teruggebeld voor het oplossen van het probleem bij de dealer. Baal er wel een beetje van, want sinds ik hem gekocht heb heb ik veel rijplezier gehad. Maar het eerste euvel was kapotte airco, en nu de thermostaat (gelukkig allemaal garantie werk). Tuurlijk het kan altijd stuk gaan, maar toch wel even balen. En is niet heel erg in de buurt, en heb de auto nodig komende 2 dagen voor zaken. Ik ga er vanuit dat het gewoon goed wordt opgelost zoals ook bij de airco. Bedankt in ieder geval!
  5. Na je tip ben ik zojuist even een uurtje gereden met de Rio. Buitentemperatuur was 17 graden (gisteren maar 12 graden en later op de avond). Dit maal gereden met de airco op 18 graden bij de start en 10 minuten laten beetje warmer gezet. Standje HI en werkte gewoon goed. Heel de rit bleef nu de temperatuur wel rond de 90 graden tot bijna thuis. Toen even een klein dipje naar de 70, stond even stil, en daarna weer terug 90. Tussendoor, vanuit Roosendaal terug nog even wat stadsverkeer gedaan en polder op de maximale snelheden. En 2x gestopt bij stoplichten. Temperatuur zakte ook toen niet. Behalve zoals eerder vermeld vlakbij huis, ongeveer 1500mtr. Maat net gebeld en hij vindt het verstandig om toch de garage te bellen voor na te laten kijken.
  6. Hahaha, ik snap je reactie hoor en de eerste beste gedachte. Maar als het echt de temperatuur zou zijn koelt hij wel erg goed. De verwarming heb ik niet zozeer getest dan wel van 18 naae 20 graden gedaan en werd lekker warm. Tov 18 graden waar ik normaal mee rijd.
  7. Beste mede KIA-eigenaren, Sinds zaterdag heb ik het idee dat er wat mis is met de koeling van mijn KIA. Afgelopen zaterdag reed ik vanuit mijn huis naar mijn ouders (ongeveer 20 minuten/15 km) verderop, tijdens deze rit viel het mij op dat de vloeistoftemperatuur erg langzaam op liep en niet de 90 graden celcius bereikte, normaal had hij dat wel. Kanttekening: lekker relaxed binnendoor zoals altijd (50/60 en 80km/h). Hij stond op ongeveer 70 graden bij aankomst bij mij ouders. Daarna op de terug weg, wederom hetzelfde verhaal. Heel de dag met een bepaald onderbuik gevoel gezeten of dit allemaal wel goed is. Hierdoor gisterenavond laat, uur of 22:00uur, de auto gepakt en een flink stuk gereden, vanuit Steenbergen (N-B) naar Vlissingen. Toen viel mij het volgende op: de temperatuur van de vloeistof liep op, ik reed op de snelweg eerst 100km/h op cruise control, daarna viel de temperatuur terug naar 70-80 graden (al rijdend met 100km/h). Na een tijdje gas erop en richting de 130-140, gevolg: temperatuur weer omhoog (tot de 90 graden). Na het gasgeven (4-5km) weer lekker terug gezet naar 100km/h en weer een drop in de temperatuur van 90 -> 70 graden. Bij het stoplicht in Vlissingen richting het station, stond ik stil en zakte de temperatuur tussen de 50 en 70 graden, Dit verontrustte mij enorm, want dit had ik nog nooit meegemaakt (al die schommelingen). Toen een maat gebeld, die vertelde mij dat het normaal is dat de koeling zo is, omdat het weer erg koud en vochtig is, maar toch voelt het niet goed. Zeker niet als je van 130 -> 100 -> 70 -> stilstand gaat en de temperatuur van de vloeistof zo snel afkoelt (lijkt mij). Daarop vandaag een andere maat gebeld met deze mededeling, hij adviseerde om zsm (morgen dus) de KIA-dealer te bellen en het probleem voor te leggen. Volgens hem (hij is vrachtwagen monteur) ligt het aan de thermostaat. Daarnaast was er niet echt een verschil tussen verwarming (airco) aan of uit. De gegevens van de auto: 1.1 CRDI (Diesel) met 142000km op de teller (dus nog in de garantie). Het opvallende is dat ik het nu pas opvalt, ondankst dat ik hem nu bijna 4-5 maanden heb. Mijn vraag: is het echt de buitentemperatuur, of is het de thermostaat en wat denken jullie? Morgen ga ik zowiezo even een belletje doen richting de dealer in Waddinxveen (daar heb ik hem gekocht namelijk).
  8. Beste mede KIA-owners, Bij deze stel ik mijzelf even voor, ik ben Patrick woon in het mooie zuiden van het land (Noord-Brabant), in de plaats Steenbergen. Van beroep ben ik HSE Expert (MVK/HSE-adviseur). Sinds april dit jaar heb ik de overstap gemaakt van Hyundai naar KIA. Hiervoor waren twee redenen: 1. Ik kreeg per 1 december 2016 een andere baan en reed dagelijks 150km, en dan is het niet echt leuk om iedere 2 a 2,5 dag bij de pomp te staan en €60 brandstof te tanken. 2. De auto die ik tot die tijd gereden heb ik een Hyundai coupé. Deze was uniek en het plan was om deze helemaal te restaureren en er een showauto van te maken en deels daily te gebruiken. Maar wegens diverse problemen toch maar verkocht voor de KIA Rio. De RIO die ik nu rijd komt uit 2012 en had bij aankoop maar 112000km op de teller en was een full-option pack. Met alle functies die je maar kan bedenken zitten erop (behalve stoelverwarming). Daarnaast vond ik het belangrijk dat er nog fabrieksgarantie op zat, zeker met de vele af te leggen kilometers. En nu paar maanden later staat de teller al op 127000km. Gezworen bij de aankoop om de RIO te laten zoals hij is, maar toch kriebelt het om wat kleine aanpassingen eraan te gaan doen. Binnen 24 uur werden deze plannen te niet gedaan. Tijdens de meeting van het Sharkstyling Touring Team gelijk wat ideeën en tips gekregen. Met name de wegligging verbeteren. Dus schroefset eronder, bij voorkeur van K-sport, nieuw had ik even geen geld voor, maar goed even gekeken wat het zou kosten. Toen kwam ik een ongebruikte set tegen bij JT-performance, en is geschikt voor mijn KIA en dan voor maar €300. Een koopje! Deze set moet er nog onder, weinig tijd en vrienden hebben ook niet veel tijd. Daarnaast misschien met de tijd nog een andere rear-wing erop, mooie gezien die lijkt op die van een Fiësta. En tot slot willen we de intercooler vervangen voor die van de Genesis Coupe (groter) en dan nog chippen. Maar dat laatste wordt buiten de garantieperiode gedaan. Bijgevoegd een aantal foto`s van mijn oude auto`s en de huidge KIA. Een foto van de i10 ontbreekt omdat ik die nog moet verkleine in formaat. Mijn voorgaande auto`s waren: -> 2008 - 2010: Mitsubishi Colt 1.5 invite (2004), -> 2010 - 2014: Hyundai I10 (nieuw gekocht september 2010), gepimpt: custom KICKER audio installatie, BC-racing schroefset, 16" velgen. -> 2014 - 2017: Hyundai coupe, planning was om een RD blok erin te leggen met turbo (zou rond de 350-400pk op de wielen uit komen), -> 2017 - heden: KIA Rio.
×
×
  • Nieuwe Aanmaken...