Ga naar inhoud
Onderdelenshop24.com

Paterman

Leden
  • Aantal Items

    21
  • Registratie Datum

  • Laatst Bezocht

Algemeen

  • Auto
    Kia Niro PHEV

Recente Bezoekers van dit Profiel

De recente bezoekers blok is uitgeschakeld en zal niet getoond worden aan andere gebruikers.

Paterman's Prestaties

Apprentice

Apprentice (3/14)

  • One Month Later
  • Week One Done
  • Dedicated Bijzonder
  • Collaborator
  • First Post

Recente Badges

0

Reputatie

  1. Ik ga binnenkort mijn eerste Kia Niro PHEV (eind 2021 model) ophalen bij de dealer. Ik vroeg mij af of er filmpjes of een handleiding beschikbaar is voor het infotainment systeem. Dan kan ik me alvast een beetje inlezen. Alvast bedankt vor reacties.
  2. Inhakend op mijn vorige post. Zijn er ook mensen die goede ervaring hebben met mobiele laders met een CEE stekker in plaats van de "gewone" stekker?
  3. Iemand die mij kan zeggen welke lader een goede is. Die minimaal 7 meter is en tot 16A in te stellen is?
  4. Nog even terugkomend op de mobiele lader. Ik ben er nu uit kwa aansluiting in de meterkast. Ik zoek nu een lader die zo'n 7 meter is. De officiële lader die Kia heeft is maar 6 meter. Kia zegt dat je hun officiële eigen merk lader moet gebruiken wil je als er iets is je 7 jaar garantie behouden. Iemand ervaring met granny laders die niet van Kia zijn?
  5. @Murcielaygo Ik ging ervanuit dat de Niro PHEV met 1 fase 32A opgeladen kon worden idd. Dan moet ik mijn plan bijstellen.
  6. @Murcielaygo Mijn Niro PHEV kan alleen laden met 1 fase maar tot een max van 32A. En omdat je die mobiele lader in kan stellen van 8A - 32A leek dit mij wel een goede optie. Een laadpaal met een accupakketje van 8.9 kW is nu nog overbodig. Ik weet niet of je verstand hebt van meterkast installaties. Maar is mijn beredenering van die 20A of 25A aardlekautomaat op een 1x 35A aansluiting correct? Rekening houdend met mijn zonnepanelen die de hoofdaansluiting ontlasten?
  7. @Murcielaygo Ik denk dat je zo'n mobiele lader ook kan aansluiten op een 20A of 25A aardlekautomaat. Ik wil geen 32A laden. Ik wil met deze lader namelijk 20A of 24A gaan laden. Dan is er niks aan de hand. Immers met 20A heb ik nog 15A over (3450W) en met 24A heb ik nog 11A over (2530W). En dan heb ik het nog niet eens gehad over het vermogen van mijn zonnepanelen die de hoofdzekering ontlast.
  8. @HenkM Bedankt voor jouw reactie. Misschien was ik niet helemaal duidelijk in mijn verhaal. Ik heb dus een 1x35A aansluiting en mijn gedachten is met zo'n 1 fase lader met CEE stekker te gaan laden. Niet maximaal natuurlijk maar met 20A of 24A want zo kan je die ook instellen! Dan heb ik nog genoeg ampere over voor de rest van mijn huis. Mijn zonnepanelen leveren op zonnige dagen zo'n 3700W dus die ontlasten mijn hoofdaansluiting natuurlijk. En in de winter als de panelen minder leveren zit ik alsnog goed met 20A of 24A. In de zomer zou ik dan kunnen kiezen om met 20A te laden en in de winter met 20A. Ik gebruik geen kookgroep van 2x16A maar een aardlekautomaat van 25A om een wandcontactdoos op aan te sluiten voor die CEE stekker! Of is dit een verkeerde gedachte?
  9. Iets anders. Zijn er mensen bekend met een Type 2 - 32A CEE stopcontact | 1 fase | Verstelbaar 8A - 32a | 7.4kW laadkabel. Dit is een lader met zo'n blauwe camping stekker? Je hebt veel modellen van verschillende merken. Kan je deze ook gebruiken met een Kia Niro PHEV. Heeft iemand zo'n mobiele lader al in gebruik? Je kan de amperage van 8A - 32A instellen. Zo kun je sneller laden. Zie foto in de bijlage:
  10. @Murcielaygo Ik ga het er gewoon op gokken. Bij ons in de wijk hebben mensen zelf kabelgoot tegels gelegd en die liggen bij hun al 3 jaar. Geen boa die er wat van zegt. Heb die mensen zelf gesproken. Maar een kabelgoot mat is goedkoper. Maar mensen kunnen er nog steeds over vallen. En als de gemeente besluit om er met een borstel wagen overheen te gaan.....
  11. Ik begrijp wat je zegt. Ik wil de komende tijd eerst nog een granny lader gebruiken om te kijken of dit voldoende is. Kan je een loadbalancer ook zonder laadpaal installeren? Over die granny lader. Ik heb geen eigen oprit en moet dus nog over de stoep een kabel trekken en dat kan "nog" niet in mijn gemeente. Ik zie al veel mensen die het wel doen dus ik waag het erop. Waarschijnlijk ga ik kabelgoot tegels gebruiken. En ik wil nog niet veel geld uitgeven aan een laadpaal
  12. @Murcielaygo Ik heb zonnepanelen dus ik wil groen laden. Beter voor de portemonnee! Had ik nog niet gezegd. Was ik even vergeten. Wat ik trouwens afvroeg nu dat ik het heb over zonnepanelen. Als ik overdag oplaad op een zonnige dag en ik heb goede opbrengst van de panelen. Gebruikt de auto dan al automatisch de stroom van daarvan of is het altijd een combinatie van panelen en netstroom? Stel dat ik met een granny lader 16A laad (3.7 kW). En mijn panelen brengen op dat moment ook 3.7 kW. Dan zou die dus theoretisch de stroom van je panelen gebruiken en ontlast je het net. Ik heb een 1x35A aansluiting. Dan heb je op dat moment ook nog de volle 35A voor je huis tot je beschikking. Of is dit plaatje wat ik nu schets alleen maar mogelijk met loadbalancing? Ik vraag dit ook omdat ik nog zit te denken om over te gaan naar 3x25A. Maar de Niro kan alleen over 1 fase (max 32A) laden. En bij 3x25A heb ik dus alleen maar 25A tot mijn beschikking.
  13. @Murcielaygo je had het onlangs over dat de 3 fase verdeeld moeten worden over de groepen. Als ik nu 1 fase van de 3 alleen gebruik voor het opladen van mijn auto. Dus maximaal 25A. En de overige 2 fases verdeel over de rest van de kast. Is dit dan mogelijk. Of trek je dan alles scheef? Wat is volgens jou het maximale amperage waarmee je zou kunnen laden? Het moet wel nut hebben als ik verzwaar naar 3x25A!
  14. @Murcielaygo Bedankt voor je uitgebreide reactie. Ik ben nog een groentje in deze materie. Ik ga het ook niet zelf aanleggen. Ben eerste van plan om nog te laden met een granny lader. Ik laat alvast een 3 fase aardlekautomaat en een 3 fase kWh meter (Home wizard) installeren. Ik ga alvast 5x 4mm2 kabels trekken van stopcontact naar meterkast. Dan ben ik alvast voorbereid voor 3 fase hoofdaansluiting. Heb al contact met installateur gehad. Die zegt dat ik dan voor 3 fase aardlekautomaat minimaal 30 mA moet hebben zoals deze:
  15. @Murcielaygo Eerder zei je: ja, onder voorwaarden. Als je een huisaansluiting van 3x25A hebt is je theoretisch maximum 5,7kW op 1 fase, maar dan blijft er op die fase niets over voor je andere verbruikers. Er zijn wallboxen/laadpalen met load balancing; die meten het stroomverbruik van je huis en sturen dan "de rest" minus een marge naar de auto Als ik de Wallbox op 1 groep zet en verder niks anders moet dit toch wel lukken? Ik heb immers nog 2x25A over voor de rest van mijn huis? Dan is het voordeel van zo'n Wallbox de snelheid van het laden, load balancing en gebruiken van alleen zonne energie toch?
×
×
  • Nieuwe Aanmaken...