Hoi Allemaal,
Ik ben "vers" in de Kia wereld.
Voor mijn vriendin heb ik een Kia Sportage uit 1997 gekocht, alleen heb ik probleem met de centrale vergrendeling en de electrische ramen.
Ik ben al even aan het zoeken geweest in de auto en ook in dit forum maar kan er niks over vinden, maar misschien hebben hier mensen een idee waar ik het moet zoeken.
Mijn probleem dat ik heb is als volgt, toen ik de Sportage naar huis reed hoorde ik af en toe al de centrale vergrendeling klikken zonder dat de deuren echt op slot gingen of juist open gingen (achter zat links op slot en voor bleef rechts open)
Rare waar ik achter kwam was dat na een klik deden alle electrische ramen het goed en dan hoorde je weer een klik van de centrale vergendeling en deed geen enkel raam het en bij de volgende klik werkte ze weer etc.
Op de eerste plaats heb ik alle deursloten gangbaar gemaakt want die deden moeilijk, alles gaat nu netjes open en dicht van binnenuit en buitenaf.
Toen heb ik het schakelaartje in de bestuurdersdeur doorgemeten en die geeft gewoon signaal voor slot open en slot dicht.
Toen de electrische ramen schakelaar van de bestuurdersdeur doorgemeten (schakelaar voor alle 4 de ramen en de vergrendelknop) en daar wordt het vreemd voor me, op de voeding staat 14 volt en op de overige staat 10 volt.
Als ik de stekker van de raammotor ook meet staat op beide draaden 10 volt en zodra de schakelaar bedien word komt er 14 volt op
Weet iemand van dit probleem of waar ik het moet zoeken?
Ik heb de centrale vergrendelingunit ook nog niet gevonden.
Mijn zekeringen zijn trouwens allemaal heel, wel beetje wit aangeslagen maar volgens mij niet het probleem.
De bestuurdersdeur draaden heb ik trouwens nog gevolgd en de stekkers zagen er netjes uit.
Het klikken van de centrale vergrendeling deed zich eigenlijk alleen voor met bewegen van de bestuurderdeur, maar ik kan nog niks vreemds vinden.
Ik verdenk nu de schakelaar van de raambediening maar heeft die ook invloed op de centrale vergrendeling?
Hoop dat iemand me een beetje richting kan geven waar ik het moet zoeken of als het een bekend probleem, dan heel graag de oplossing