Er is nu een website waar je kan checken of je auto die nieuwe E10 biobrandstof aankan (een gewaarschuwd mens telt voor twee), KIA staat er echter niet bij, nadat in Frankrijk al eerder bij veel tankstations de brandstof Euro95 is vervangen door E10 bio-ethanol, stappen rond de jaarwisseling tankstations in Duitsland ook over op de nieuwe brandstof, die daar als 'E10' wordt aangeduid, echter niet geschikte motoren van auto's en motorfietsen kunnen serieuze problemen krijgen doordat het bepaalde rubber en kunststof afdichtingen, keerringen en pakkingen kan aantasten.
In Duitsland blijft Euro95 voorlopig nog wel aan de pomp verkrijgbaar, maar in Frankrijk is volgens de ANWB Euro95 langs de snelweg nauwelijks nog verkrijgbaar. E10 wordt in Frankrijk aangeduid als SP95-E10, waarbij SP staat voor Sans Plomb (ongelood), 95 voor het octaangetal 95 en E10 voor de bijmenging van 10% bio-ethanol. Auto's en Motoren die niet geschikt zijn voor deze brandstof zullen de duurdere E98 premiumbrandstof moeten tanken.
http://www.jebentalsnelduurzaamopweg.nl/E10/#
Ik heb inmiddels een e-mail naar de contact persoon gestuurd van IVDM met de vraag of Kia nog wordt toegevoegd op hun website, zie hieronder voor hun reactie.
-->
Hartelijk dank voor uw mailbericht.
Het is ook ons opgevallen dat uw auto niet voorkomt op de lijst zoals wij die vertaald hebben vanuit het brondocument van de ACEA (European Automobil Manufacturer’s Association).
Kia komt op de lijst met geen enkel model voor.
Wij adviseren u daarom om contact op te nemen met de leverancier van uw Kia. Hij of zij zal u, al dan niet via de importeur, een antwoord kunnen geven op uw vraag.
Vertrouwende u hiermee van dienst te zijn. Met vriendelijke groet,
<--
Toen maar eens bij KIA gekeken en na wat zoekwerk vind ik onderstaande offici