Ga naar inhoud
Onderdelenshop24.com

HansH

Leden
  • Aantal Items

    118
  • Registratie Datum

  • Laatst Bezocht

  • Dagen Gewonnen

    8

HansH heeft de dag voor het laatst gewonnen op 18 Januari 2025

HansH had de meeste 'vind ik leuk' inhoud!

Algemeen

  • Auto
    Xceed PHEV DynamicPlusLine 2021 (MY20)
    Lunar silver

Recente Bezoekers van dit Profiel

De recente bezoekers blok is uitgeschakeld en zal niet getoond worden aan andere gebruikers.

HansH's Prestaties

  1. Kwam er net achter dat er op 9 september weer een update is uitgebracht. https://update.kia.com/EU/NL/Main Met name de overstap naar ‘Google Zoeken’ ziet er erg interessant uit. Ben benieuwd hoe dat in de praktijk uit gaat pakken….. Voor info over de nieuwe functies en verbeteringen: https://update.kia.com/EU/NL/updateNoticeView/PDbFq8
  2. Mijn (nu vorige) versie was van augustus vorig jaar dus heb ik vandaag de update uitgevoerd. Dus het installatie programma geüpdatet, data gedownload en op een usb stick gezet. Met de stick naar de auto waar de update gezien en geïnstalleerd werd. Tot mijn stomme verbazing waren daarna alle versies exact hetzelfde! Er is niets maar dan ook helemaal niets veranderd Snap er niets van
  3. Vandaag (17-1) is er een kaart en software update beschikbaar gekomen. zie https://update.kia.com/EU/NL/Main
  4. @E W Misschien heb je hier iets aan?
  5. Ook hier maar even melden: https://update.kia.com/EU/NL/Main
  6. https://update.kia.com/EU/NL/Main
  7. Ben, tot nu toe , vergeten om het resultaat van dit bezoek aan de dealer met jullie te delen. Bij deze dus: Met het bovenstaande verhaal bij mijn dealer langs gegaan en die zijn er mee aan de gang gegaan. Bij het loskoppelen van de sensor viel toen op dat er corrosie op de accupool en in de sensor zat. Conclusie, lichte lekkage van de accu. Als extra nog een keer de accu doorgemeten en die was qua spanning dus toch niet helemaal wat hij zou moeten zijn. Ze hebben vervolgens een nieuwe accu geplaatst, de sensor schoon gemaakt en het geheel op de auto ingeleerd. Sindsdien is de status van de 12v accu in de app weer OK. Het was uiteindelijk dus toch een (te) zwakke accu. Hans.
  8. @ehombie Over “Veiligheid blinde hoek” heb ik in de handleiding het volgende gevonden: In “Gebruikersinstellingen snelmenu bestuurdershulp” Veiligheid blinde hoek (indien van toepassing) - Kies de functies (Alleen waarschuwing/Uit) Verder staat er vanaf blz 6-87 tm 6-95 een hele verhandeling over de werking van het systeem maar dat is een beetje (erg) veel om dat hier allemaal toe te voegen dus heb ik het beperkt tot 3 bladzijden met volgens mij de meest relevante info over de werking. kijk maar of je er iets aan hebt. O ja, nog iets, bin mij werkt het gewoon naar behoren. Groeten, Hans
  9. @ehombie Over de smart tailgate functie heb ik in de handleiding op blz. 5-32 en 5-33 het volgende gevonden (bijlages). Zo heb ik het ingesteld en dat werkt gewoon. Als dat bij jou niet zo is dan is er idd iets aan de hand. Suc6. Hans
  10. Dag Jos, Dat is inderdaad de ‘standaard’ manier om een druppellader aan te sluiten maar die manier kan in het geval van een aanwezige batterijsensor blijkbaar voor problemen zorgen (wist ik ook niet). Lees het onderwerp ‘Laden en vervangen van de accu’ in de https://www.mvwautotechniek.nl/intelligente-batterijsensor/ link er maar eens op na. Ik ben trouwens nog niet onder de motorkap op zoek geweest naar de zogenaamde ‘veilige’ laadpunten. Ben benieuwd of die er überhaupt zijn…… HG, Hans.
  11. Ben benieuwd naar de reactie!
  12. Ook bij mij constant in oranje ‘Waarschuwing’ als status bij de 12V accu. Ik ben voor alle zekerheid toch maar een keer bij de garage langs geweest om de accu te laten testen. De accu is goed door deze test heen gekomen dus gelukkig is daar niets mee aan de hand. Omdat ik toch wel graag wil weten wat er dan aan de hand kan zijn heb ik viahttps://cloud.eu.connect.kia.com/DesktopWebform_KiaConnectInApp?c=nl mijn ‘probleem’ gemeld en daarop kreeg ik als eerste dit antwoord: “ Hartelijk dank voor je bericht aan Kia Connect. We adviseren je even contact om te nemen met de dealer om je accu te laten beoordelen, mocht er niks met de accu zijn vernemen wij het graag en gaan we verder voor je kijken waar het in de app vandaan komt. “ Na mijn antwoord dat de accu volgens de garage in orde is kreeg ik de volgende reactie: “Mijn collega's van de technische support hebben het gecontroleerd en konden in de serverlogboeken zien dat het batterijniveau tussen 50 en 60 was. Volgens de specificatie wordt dit in de app weergegeven als een oranje waarschuwingsbericht: Groen (Normaal) - 65 ~ 100% Oranje (Let op) - 40 - 65% Rood (Waarschuwing) - 40% ~ 0 De informatie die we in de server zien, wordt ook dienovereenkomstig in de app weergegeven. Het lijkt erop dat de batterijsensor niet goed werkt. Zij adviseren je dan ook om wederom naar de dealer gaan om de sensor te controleren. “ Dat wordt dus de volgende stap. Wel even een vraag aan Jos Verleg: Hoe/waar sluit jij de druppellader aan? Die bewuste batterijsensor schijnt daar nogal gevoelig voor te zijn. (Intelligente batterijsensor | MVWautotechniek.nl) Hans.
  13. HansH

    Weinig Xceed rijders ?

    Hallo allemaal, Binnenkort is er weer een Xceed eigenaar/rijder bij op dit forum. Vorige week heb ik namelijk de Niro ingeruild op een Xceed PHEV uit 2021 en die ga ik, als alles volgens planning verloopt, vrijdag 24 november ophalen. Zodra hij is afgeleverd zal ik uiteraard hier mijn auto wijzigen en dan switch ik ook naar dit forum. Als eerste bijdrage heb ik trouwens net gepost dat er op de officiële KIA site ( https://update.kia.com/EU/NL/Main ) vandaag nieuwe software en kaarten beschikbaar is. Groeten, Hans.
×
×
  • Nieuwe Aanmaken...