Sinds kort ben ik eigenaar van een Kia Niro PHEV, geïmporteerd uit Duitsland en gekocht bij een Nederlandse dealer.
De dealer vroeg voor een set winterwielen zo'n 1400 euro, dus heb ik via Marktplaats een set originele velgen (met plastic doppen) gekocht en via e-bay een set TPMS sensoren. Die hebben typenummer 52933-D4100/52933-F2000 en zouden compatibel moeten zijn met de Niro (op de sensoren zelf staat 52933-F2000).
Na het monteren van de wielen blijft het TMPS systeem stil. Dat wil zeggen, er komt geen waarschuwing op het dashboard, er branden geen lampjes, maar het scherm geeft ook geen bandenspanning weer. Daar staat "ga rijden", maar ook na honderden kilometers komen er geen waardes op het scherm.
Ik heb geprobeerd om met een ODB-II lezer de computer uit te lezen en deze geeft een fout "C1663 auto location failure", wat erop wijst dat de computer de sensoren wel ziet, maar niet in staat is om ze op de juiste manier aan de locatie te koppelen. Volgens deze site zou het inleren vanzelf moeten gaan door het vergelijken van de sensorwaardes met gegevens uit de ABS.
De dealer zegt dat het inlezen via de computer moet, maar hij is wat onduidelijk over de vraag of dat dan iedere wissel weer opnieuw moet.
Heeft iemand hier ervaring mee? Of zou het toch echt een kwestie zijn van het plaatsen van de originele Kia sensoren, die ruim 4 keer duurder zijn?