Ga naar inhoud
Onderdelenshop24.com

tiger79

Leden
  • Aantal Items

    9
  • Registratie Datum

  • Laatst Bezocht

Algemeen

  • Auto
    Kia Ceed Sportswagen BY2021

Recente Bezoekers van dit Profiel

De recente bezoekers blok is uitgeschakeld en zal niet getoond worden aan andere gebruikers.

tiger79's Prestaties

Rookie

Rookie (2/14)

  • One Year In
  • One Month Later
  • Conversation Starter
  • First Post
  • Week One Done

Recente Badges

0

Reputatie

  1. tiger79

    1.5 T-GDI stottert

    Even een update aangezien mensen zich blijven melden mbt deze problematiek. Bij ons zijn dus twee bobines vervangen en sindsdien rijdt de auto weer prima. De garage heeft zelf misfires geconstateerd bij het uitlezen van de auto-data wat aanleiding was voor het vervangen van de twee bobines. Misschien dat bij het aankaarten van de problemen bij je garage je ook kan vragen of ze specifiek hiernaar willen kijken ?
  2. tiger79

    1.5 T-GDI stottert

    Net gebeld door de garage waar ik de auto vanmorgen heb gebracht, zij zien misfires bij 2 bobine's, die worden samen met de bougies vervangen. Het eerste onder garantie, het tweede niet ivm gebruiksartikelen. Volgens hen kon dit ook een bijdrage hebben gehad bij het oververhitten van de DCT/automaat van de zomer tijdens de file bij de Gotthard-tunnel. Ben erg benieuwd of er inderdaad verbetering in is straks !
  3. tiger79

    1.5 T-GDI stottert

    Bedankt voor je reactie en ook meteen jou update. Dus bobines vervangen was niet de oplossing als ik het goed begrijp ? Dat is wel erg jammer, ik ben benieuwd wat deze keer de uitkomst is. Ik heb in ieder geval gemerkt dat dat schokken pas vanaf 80 k/u optreedt, en daarnaast zijn ook trillingen te voelen in het stuur. Ervaar jij dit ook ?
  4. tiger79

    1.5 T-GDI stottert

    Fijn dat ik deze topic heb gevonden, ik ervaar namelijk sinds een maand of 3 hetzelfde ! Constante snelheid op de (a)cc, vaak op 80 k/u wegen, automaat met dezelfde motorisering (1.5T)... Soms is het schokken en sowieso gaat het bijhouden van de snelheid niet erg constant, als in er wordt gas gegeven en dan weer gas los en dan weer gas bij, het zijn geen grote verschillen maar zeker merkbaar. Het is in ieder geval de eerste auto waarbij ik en mijn partner het beide echt "voelen". Wij hebben trouwens altijd "gewoon" Euro95 getankt, dus vermoed niet dat het aan het soort brandstof ligt. Ik vind het eerlijk gezegd ook moeilijk te omschrijven naar de dealer toe, ik ben geen vakspecialist en het doet zich ook niet altijd voor. Ik ga in ieder geval gewapend met de door jou aangekaarte mogelijke oorzaak (bobine) naar de dealer, al is het maar voor een reset die het dan wel of niet tijdelijk kan oplossen.
  5. Spijtig genoeg heb ik geen antwoord op je vraag, dus ook geen oplossing. Wel wou ik je laten weten dat je niet de enige bent met dit gedrag, wij ervaren dit namelijk ook. De enige "oplossing" tot dusver is om de auto in sportmodus te zetten, dan reageert ie wel meteen, en dan ook meteen overdadig. Van Mazda weet ik dat ze expres een vertraging hebben ingebouwd zodat je alvast je spieren kunt inspannen, maar bij de Ceed is dit niet bekend voor zover ik weet. Het afwisselende karakter en het sponsige gevoel is dus erg herkenbaar.
  6. Dat begrijp je goed inderdaad, de Peugeot uit 2015 ging er ook prima mee om met een bekabelde Ipod. Ik heb niet veel kabels te proberen ben ik bang, bij de Ipod werd simpelweg zijn kabel meegeleverd en die eindigt in een USB-A stekker. Dat is ook het enige wat de Kia heeft dus tsjah... Een AUX aansluiting heeft de Kia volgens mij ook niet, vorige generatie Ceed wel maar deze niet....
  7. Hallo allemaal, ik ben sinds een jaar in het bezit van een Ceed SW uit 2021. Over het algemeen ben ik wel tevreden maar ik merk toch dat het op (multi)media vlak niet helemaal goed gaat. Ik heb namelijk een Ipod touch die ik graag wil aansluiten. Bij de dealer kwamen we er al achter dat dat via kabel niet gaat, immers de auto moet het Apple-protocol snappen. De andere optie was via Bluetooth, wat gelukkig ook op de Ipod zit. Dit heeft nooit helemaal feilloos gewerkt moet ik bekennen, met regelmaat lijkt het systeem mijn mobiele toestel (ook via BT aangesloten) voorrang te geven als media device, soms weer niet, soms worden telefoontjes niet doorgerouteerd op het media systeem enz enz... Een specifieke logica heb ik nog niet kunnen vinden. In de auto rijden ik en mijn partner, waarbij we beide onze toestellen hebben gekoppeld aan de auto. Wanneer we dus beide in de auto zijn dan is het helemaal een zooitje, met 3 devices de Ipod tellende. Hoe dan ook, sinds kort is het enkel irritanter geworden, nu zijn er gevallen met 1 enkele persoon aan boord waarbij continu op het scherm het volgende wordt getoond : Ipod verbinding Bluetooth-audio verbroken gevolgd door Ipod verbinding bluetooth-audio verbonden Dit blijft oneindig doorgaan. Heeft iemand hier ook ervaringen mee of tips ? Of weet iemand toch een manier om de Ipod te kunnen bekabelen zodat die van BT af kan ?
  8. Ik hou ondertussen mijn verbruik een jaar bij (15k km) en met mijn Ceed SW 1.5 heb ik een gemiddeld verbruik van 14.5 km/l. Verhouding 50/80 wegen en snelweg is ongeveer 75/25%, dus weinig snelweg. Met 100 op de snelweg haal ik voor langere trajecten 17 a 18 km/l. Komende van een diesel (Peugeot 308SW 1.6) die gemiddeld op 18.5lm/l reed viel de Kia mij ook tegen. Daarvoor heb ik hybride gereden (Prius en daarna Lexus 200ct) en die scoorden net zo goed als de Peugeot diesel ! Dat waren natuurlijk hybrides en de Kia niet, maar wel modellen uit 2011 dus ruim 12 jaar geleden !
×
×
  • Nieuwe Aanmaken...