Dankjewel voor uw reactie. Natuurlijk snap ik dat u de omstandigheden niet kent. Dat zegt de garage natuurlijk ook. Op mijn vraag om dan (tijdelijk) een dashcam te installeren wordt gelachen. Tja, dan wordt bewijzen heel moeilijk he. Wat ik niet begrijp, ze kunnen uit die auto een schat aan informatie uitlezen, maar niet wanneer er een noodstop in komt. Dat is toch raar hè?
Maar goed, ik ben een rustige rijder. Afgelopen zaterdag zaten we met zijn drieën in de auto en reed ik ca 20 km achter een auto waardig ruim een auto tussen paste. Het verkeerslicht stond op rood, ik wilde al gaan afremmen (dus niet de voet op het gaspedaal) en toen greep de auto in.
in Monaco reed er niemand voor mij. Het was prachtig weer, de auto was net helemaal gewassen en gezeemd. Vanuit het niets met ca 35 km een noodstop. Het achterop komende verkeer was zich een ongeluk geschrokken en ik kreeg heel wat Franse verwensingen naar mij toe geslingerd.
Een andere keer sloeg een auto linksaf naar een inrit van een benzine station. Ik kom er makkelijk langsen we waren net bij het verkeerslicht opgetrokken. Snelheid 20-30 km. Bam! Noodstop. Niet eerst even een signaal of zo, maar direct rood op het dashboard, de rem er volledig op en gepiep.
Als iemand weet hoe ik de noodstop buiten werking kan stellen, dan hou ik mij aanbevolen.
Ben ik nu de enige die een programmeerknop in de auto wil hebben? Dus auto starten, alle presets zo zetten waar je gelukkig mee ben en dan in de knop programmeren zodat bij de volgende keer starten alleen die knop gebruik hoeft te worden. Vanaf Juli komt daar de DAW (driver attension warning) weer bij die je ook weer uit moet gaan zetten. Het wordt echt te gek in Europa. En dan dat gepiep omdat ik een pauze moet nemen. Nee, als ik dit allemaal had kunnen opmerken in een proefrit van een uurtje, had ik deze auto nooit genomen. Maar hij is zo mooi vind ik, dus neem je een dingetje voor lief.
ik hoop van ganse harte dat Kia zelf ook dit soort kanalen leest en er wat mee doet. Mijn Kia dealer is drie keer achter elkaar de beste Kia dealer van Nederland, maar ze laten mij mooi in de kou staan. Maar ja, het is ook maar € 48.000,- wat je ervoor neer telt hè.
Ik heb beleefd de Kia dealer gevraagd om een redelijke prijs voor deze auto terug te geven, maar dat willen ze niet omdat ze dan weer een andere klant die deze auto koopt met hetzelfde probleem opzadelen. Dit waren hun eigen woorden. Dus Kia de Beer, niet tot een volgende keer, en nooit meer!