Ga naar inhoud
Onderdelenshop24.com

ppassie

Leden
  • Aantal Items

    8
  • Registratie Datum

  • Laatst Bezocht

ppassie's Prestaties

Rookie

Rookie (2/14)

  • First Post
  • Conversation Starter
  • Week One Done
  • One Month Later
  • One Year In

Recente Badges

0

Reputatie

  1. Yep, 1 op 14 haal ik in de praktijk, wat voor zo'n klein autootje niet zo heel best is Maar mijn andere auto, een Picasso, verbruikt 1 op 10. Dus voor mij is de Kia toch wel zuinig.
  2. Welke bak eronder hangt is van mij nooit een vraag geweest hoor, dat was vanaf dag 1 dat ik de auto heb al duidelijk Bedankt voor de tips. Neem ik bij de volgende wissel zeker mee!
  3. Als je geregeld de olie ververst zoals ik dat nu gedaan heb, dan zal het wel meevallen met de vervuiling. De oude olie vermengt zich met de nieuwe, en over 2 jaar wordt weer een groot gedeelte vervangen. En zo maar door. De dealer zal het niet anders doen. Op de KIA prijslijst staat een bedrag van net iets boven de 100 euro. Daarvoor kun je je bak niet laten flushen. (als de dealer het zo doet als in het KIA onderhoudsboekje staat, dan verwisselen ze slechts 1,5 liter olie )
  4. In het oude model in ieder geval wel. (een gerobotiseerde handbak zou ik niet willen)
  5. Volgens het boekje moet de automaatolie elke 90.000km of om de 6 jaar vervangen worden. De auto heeft 60.000km gelopen, maar is wel van 2004, dus tijd voor een wissel. Dit is mijn eerste automaatolie wissel die ik zelf doe. Het is een simpele klus, auto op bokken (niet alleen de voorkant opkrikken, hij moet recht staan) vervolgens de aftapplug losdraaien en de olie loopt eruit. In het onderhoudsboekje (en ook in de vraagbaak) staat dat niet alle olie afgetapt wordt. Ik kreeg er slechts 1,5 liter uit. Dat vond ik wel erg weinig. De koppelomvormer krijg je niet leeg, maar er zou toch meer uit te halen moeten zijn. Ik heb ooit eens voor een paar euro op ebay een vacuum pomp gekocht die je op de compressor kunt aansluiten om de remmen te ontluchten, en ook een flink stuk dunne transparante slang. Ik heb deze via de buis waar de peilstok in zit laten zakken tot onderin de automaat. Vervolgens de compressor aangezet en nog 2 liter olie extra eruit gehaald. Dus mocht je ooit de automaatolie zelf willen verversen...
  6. Bedankt voor je reactie. Dan ga ik volgende week de riem en spanrol bestellen. Ik zag dat een set van een goed merk (Gates, Continental of SKF) zo'n 50 euro kost. Dus daar ga ik geen risico voor lopen dat de riem door zijn leeftijd knapt. Automaat olie wacht ik dan wel even totdat de vraagbaak binnen is. Ik zit net op dit forum. Als ik sleutelde aan mijn vorige auto, dan zette ik de sleutelverslagen altijd op het Nissan of Citroen forum. Ik weet niet of dat hier ook leuk gevonden wordt?
  7. Zoals in mijn introductiepost al gemeld, ben ik nieuw met een Kia Picanto uit 2004. Ik heb inmiddels een vraagbaak besteld, echter die komt pas over 5-8 werkdagen. In de tussentijd heb ik wat vragen die ik hopelijk hier kan stellen Als eerste weet ik niet of- en wanneer de distriebutieriem en automaat olie is vervangen. Hij heeft 60.000 gelopen, en de laatste beurt bij 56.000 gehad in december 2012. Er staat nergens in het boekje een melding over de distriebutieriem en automaatolie. Een zoektocht op internet leerde mij dat beide na 6 jaar of 90.000 km vervangen moeten worden. Als ik nu aanneem dat dat bij mij niet gebeurd is, dan is het qua kilometers geen probleem, echter qua jaren wel. Dus ik wil de distriebutieriem vervangen en de automaatolie verversen. Ikzelf heb in het verleden bij 3 auto's de riem (en span, looprollen) vervangen (Opel Corsa, Ford Escort en Toyota Starlet). Is dit bij een Picanto goed te doen (wellicht een Howto, ik kon er helaas geen vinden met wat googlen voor specifiek deze Picanto) En als ik zo de distriebutieset bekijk, zit er geen automatische spanrol erbij. Weten jullie zo wat de spanning moet zijn van de riem? Automaatolie heb ik nog nooit vervangen, aangezien dit mijn eerste automaat is. Moet ik ook iets van een filter vervangen? (ik zag deze bij online automaterialenzaken niet vermeld staan). Alle bruikbare tips zijn welkom
  8. Als je ergens nieuw binnen komt, dan is voorstellen wel zo netjes Bij deze dus. Mijn naam is Pascal, ik ben software engineer van beroep (C++ & Java), 37 jaar, getrouwd, 2 zoons van 3 en 7. We hebben een Citroen Xsara Picasso uit 2002, en als 2e auto hadden we een Nissan Almera uit 1996. Deze begon zo hard te roesten dat het tijd werd voor een andere auto. Dat is een Kia Picanto 1.1 met een automatische versnellingsbak uit december 2004. 60.000 kilometer op de teller, en particulier gekocht. Wij wilden een zuinige auto, klein en automaat (en ik wilde persé geen mmt bak of iets dergelijks ), dus vandaar de Picanto. Ik sleutel graag zelf aan de auto's en over de Picanto heb ik al wat vragen, maar die zal ik in de juiste rubrieken deponeren -- Pascal
×
×
  • Nieuwe Aanmaken...