Ga naar inhoud
Onderdelenshop24.com

Zwarte rook en power loss (2004 Sorento Diesel)


Aanbevolen Berichten

Geplaatst

Even doorgaan op dit topic....

sinds kort in het bezit van een Sorento 2.5 crdi met 133000 km. Net als bij ErwinV. dikke zwarte pluim en andere automobilisten die achterste voren in hun auto zitten en mij aan staren :-)

Dus mijn eerste gedachte, EGR fout (Geen meldingen / lampjes display etc) Stekker EGR eruit, geen rook meer!  Vervolgens via via nieuwe (origenele) EGR gekocht en laten monteren. Leek goed te gaan totdat de motor warmer begon te worden en de rook terug kwam. Minder heftig dan eerst maar toch nog dikke pluimen. Met de nieuwe EGR ook een wat stotterende motor. Bij vol gas niets aan de hand, hoge toeren geen rook, voldoende power, lijkt goed. Wederom, EGR stekker eruit, rook weg !

Inmiddels heeft de monteur van de universele garage de drukleidingen en de intercooler gecontroleerd op lekkage, maar ook daar is niets gevonden. Bij de vorige eigenaar is de luchtmassa meter vervangen. Is het mogelijk dat in die combinatie iets verkeerd gaat?

Zoals het zich laat aanzien is de verhouding brandstof/lucht niet oké.... ook is het verbruik niet echt prettig (1l per 7,5km)

 

Welke punten kunnen we nog meer aftikken?

 

Suggesties welkom !

 

Groet Herbert

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt als gast nu eerst posten en gelijk daarna registreren. Als u al een account hebt, meld u dan nu aan om te posten met uw account.

Gast
Reageer hier op dit topic...

×   Geplakt als RTF formaat tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in.

×
×
  • Nieuwe Aanmaken...