Jump to content
Onderdelenshop24.com

Recommended Posts

Posted

Hoi, 

We hebben op dit moment een Toyota Auris die we overwegen te verkopen omdat ik er niet lekker in kan zitten. 

Nu twijfelen we als volgende auto tussen een Optima SW PHEV of een e-Niro.

Op zich trekken beide modellen ons enorm en vinden het lastig een keuze te maken. We rijden maar zo'n 7500km per jaar dus de brandstof zijn de kosten niet. 

Wel is het natuurlijk fijn dat je bij de PHEV altijd weer snel volzit qua brandstof maar de e-Niro laadt natuurlijk relatief langzaam. Thuis kunnen we makkelijk een laadpaal maken, maar voor op vakanties ben je dan wel lang aan het wachten. 

Verder lees ik dat de PHEV als de batterij leeg is er een zware dobber aan heeft, of kun je deze ook zo instellen dat hij altijd in hybride rijdt indien gewenst? 

Zitten er nog veel verschillen in qua betrouwbaarheid tussen beide modellen? Van e-Niro lees ik nog wel eens problemen over de aandrijflijn maar van de PHEV kom ik weinig tegen tot dusver. Is natuurlijk ook veel minder geleverd. 

En geldt de 10 jaar garantie vanaf een bepaald bouwjaar? Of geldt dat voor alle modellen? De Optima die we gezien hebben is uit 2018, dus zou sowieso nog maar max 2 jaar fabrieksgarantie hebben en de aankoop is inclusief Bovag garantie, dus dan zouden daarna evt nog 1 jaar fabrieksgarantie hebben. 

Bij de Niro kijken we vanaf bouwjaar 2020 ivm 3 fase laden. 

Dankjewel voor jullie adviezen!

Posted

Denk dat een phev laden prima kan met 1fase (meegeleverde adapter) zeker met de km’s die je opgeeft in thuis situaties..

ik zou eerder voor een mainstream model gaan…dat is de optima in mijn ogen niet….(wel prima model)

fabrieksgarantie alleen met alle stempels en correcte onderhouds beurten. 
is het een import model, gaat het al moeilijker worden…om fabriekgarantie te claimen (mits goed besproken bij aanschaf)

Ja op vakanties….ja je kunt dan ook aan de slag met laadpalen…maar ja…het is een phev, geen volledige ev. Ik zou er geen dag taak van maken om hem vol te krijgen. (Doe wat jezelf prettig vindt zou ik zeggen….)

Ik meen dat phev van kia al snel turboloos zijn in motoren gamma…ja…dat mis je wel wat power bij optrekken (zonder ev ondersteuning). Bij testrit kijken of je ev ondersteuning op off kunt zetten…en kijken wat je dan ervaart?

  • Like 1
Posted

Ik zeg wel 1fase lader...maar ook dat hangt beetje af van oprit/huis/garage...carport...

ik ben namelijk ook e.a aan bekijken om iets elektrisch te rijden en ben aan kijken hoe dit aan te pakken qua laden...

maar ik ben in die zin een "luxe poes" met een vrijstaande garage waarin ik de auto binnen zet....heb niet nagedacht hoe jij qua lader overweg kunt...

 

Posted

Ons huis is compleet onderkelderd en met een eigen oprit, dus ik kan zeer eenvoudig een laadpaal zetten. 

Sowieso wordt onze meterkast binnen een maand of 2 omgezet naar 3 fase omdat we redelijk aan onze max zitten op dit moment.

Ergens denk ik ook, toch maar gewoon door rijden met de Auris want goedkoper en betrouwbaarder dan dat wordt het niet. Dan de bekende km die we rijden accepteren dat de zit minder is

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...