De kop is er af (5.000 km)
Er staat nu een goede 5000km op teller. Na 1000km inrijden (toerental niet boven de 3000 toeren en nog wat andere richtlijnen) kon ik eindelijk de toerentallen gaan opvoeren en het is te merken dat het 1.6 motortje nu lekker los begint te komen. De hogere toeren worden nu wat gretiger opgezocht en de auto lijkt wat sneller te zijn geworden. Tevens is er met de auto op vakantie gegaan, naar Noord-Italië. Zo kon de auto op de Autobahn even voluit blazen.
Prestaties:
De top van de auto ligt rond de 180 km/h, maar het duurt wel erg lang voordat deze wordt bereikt. In de praktijk trekt de auto redelijk goed door tot 160 km/h en je kan het beste het daarbij laten, alles daarboven gaat gewoon domweg traag, zeker bij remmen en weer opnieuw op snelheid komen. Even vlot er voorbij als iemand voor je naar eindelijk rechts gaat terwijl je 150 km/h rijdt kan je wel vergeten. Maar deze auto is dan ook eigenlijk niet als 'bahnburner' bedoeld.
Aandrijflijn en onderstel: De zesbak is wat soepeler geworden. Versnellingen klik je zonder inspanning trefzeker op zijn plek met 1 vinger. De fijne zesbak is voor een groot gedeelte verantwoordelijk voor het lage verbruik en de rust in het interieur als men eenmaal op snelheid is. Ook de standaard banden (Hankook) vallen mij 100% qua bijgeluiden mee. Feitelijk hoor je ze niet en ze schijnen ook nog eens slijtvast te zijn. Koreaanse banden hebben net als de Koreaanse auto een enorme sprong voorwaarts gemaakt. Onderstel is zeer comfortabel zonder deinen/overhellen. Koppelingspedaal laat zich verderlicht bedienen (ook fijn voor de echtgenote) en het rempedaal heeft een opvallend korte slag. De remmen zijn trouwens ook ruim bemeten, als je al kijkt naar het pedaal sta je al stil en dat zonder een trilling of vibratie. Sturen bij lage snelheden gaat superlicht, inparkeren is een fluitje van een cent (ook door de pdc).
Rijden: de hoge zit in combinatie met de rust in het interieur en het comfortabele onderstel (zonder het bijbehorende overhellen in bochten) blijft een aparte, heel fijne rijsensatie op te leveren. Ik heb nog niet eerder een auto gehad die dergelijke aspecten succesvol combineerde en ik heb toch heel wat auto's gehad. Uren rijden achter elkaar is geen enkel probleem, maar ook enkele korte ritjes op een dag niet.
Verbruik: je zal er niet op leeglopen. Gemiddeld 1:12-1:13. Bij aftanken kan er maar ~45 liter in, maar als je de tankopening aan de verkeerde kant zet (dus niet aan de pompzijde) kan er veel meer in. Opvallend! Handig is de tankdop houder. Onhandig is dat je de tankdop telkens moet openen met het hendeltje bij de bestuurdersstoel, dit gaat dus niet automatisch via de CV zoals bijv. bij Audi/VW. De boordcomputer rekent voor je uit hoeveel kilometer je nog kan rijden voordat je naar een pomp op zoek moet, handig.
Comfort: de opvallende rust en stilte in het interieur zijn al eens genoemd. De stoelen (halfleder) zitten erg goed. Voldoende ondersteuning en instelmogelijkheden. Blijft een misser dat de passagiersstoel niet in hoogte is te verstellen. De dual climate control doet zijn werk goed en is ruim bemeten op zijn taak. De opbergruimte onder de armsteun is immens groot maar verder zijn er qua interieur feitelijk geen opbergmogelijkheden (buiten die voor de zonnebril). Verder jammer dat die armsteun niet verstelbaar is. Iemand die vrij ver naar voren zit heeft niets aan de armsteun. Een opvallende afwezigheid van rammeltjes en kraakjes. Ik ben echt panisch voor bijgeluiden, knettergek word ik daarvan maar in deze auto hoor ik niks. En dan luister ik toch ingespannen. Het enige merkwaardige 'klopje' bij een slechte weg was...mijn zonnebril in het opbergvakje. Over de zon gesproken: de zonnekleppen hebben ingebouwde 'verlengers'...helemaal fantastisch bij zijdelingse zon. Dit had ik in mijn vorige BMW 750 niet eens.
Interieurruimte: het dashboard is erg ruimtelijk opgezet waardoor je de indruk hebt een een zee van ruimte te hebben, ook door het bijbehorende panoramadak. En dat is ook zo, je zit absoluut niet schouder aan schouder. Bagageruimte is voldoende maar niet extreem groot. De ruimte achter is vooral t.b.v. de achterpassagiers (die inderdaad een zee van ruimte hebben, ook met zijn 3en) en die door het ontbreken van een cardantunnel een vrijwel vlakke vloer hebben. Bagagenetje met bevestigingspunten in de kofferbak is in de praktijk erg handig. De kofferbakmat (is accessoire) beschermt het lichte interieur goed, is een aanrader.
Ergonomie: over de stoelen heb ik het al gehad. De cruise control bediening op het stuur is ontzettend handig, zelfs mijn eega heb ik nu de cruise zien gebruiken (voor het eerst in 20 jaar!). Ook de audiobediening op het stuur is een topper, maar het blijft onhandig dat je daarmee niet door mappen van een USB stick kunt bladeren (alleen tracks). Autolight is ook erg handig. De regensensor doet zijn werk goed, maar er blijven situaties waarbij ik zoiets heb van 'ga nu maar wissen' en ook 'stop nu maar met wissen'. De standaard fabrieksradio heeft bluetooth. Ik kende dat niet, maar na een telefoon gekoppeld te hebben dus wel...ideaal zo zonder carkit. Gewoon instappen met je telefoon in je jaszak en via stuurbediening bellen en gebeld worden!
Er zijn natuurlijk ook een paar minpuntjes: ik kan maar niet aan de sturing wennen. Tussen de 60-80 gaat het sturen met teveel weerstand en moet je teveel corrigeren omdat het zelf centrerende effect te gering is. Er is dan te weinig rechtuitstabiliteit. Gelukkig bestaat daar nu een software update voor (het is een elektronisch bekrachtigde besturing, vandaar) dus die zal ik laten uitvoeren. Verder begon het panoramadak bij hogere snelheden bijgeluiden te vertonen. Ook daar is een modificatie voor, moet ook nog uitgevoerd worden. En als laatste vind ik dat de motor zijn gas te lang vasthoudt bij overschakelen. Hij valt niet snel genoeg terug in toeren bij gas los en dat vind ik erg hinderlijk als je vlot doortrekt en snel overschakelt. Ik zal eens informeren of daar wat aan te doen valt maar ik vrees van niet.
Over het algemeen is de auto erg goed bevallen. Zowel op de snelweg in Duitsland als op de B-weggetjes in Italië. Smalle steile bergpassen werden moeiteloos (mits in de juiste versnelling) genomen en het dappere 1.6 motortje trok ons overal op- en doorheen. Er waren in Italië trouwens maar weinig sportages te zien. De enige die we zagen was van....een mede-Hollander. Het zal ook weer niet ![]()
-
1
0 reacties
Aanbevolen Reacties
Er zijn geen reacties om weer te geven.