Ga naar inhoud
Onderdelenshop24.com

Bemio

Leden
  • Aantal Items

    77
  • Registratie Datum

  • Laatst Bezocht

  • Dagen Gewonnen

    1

Bemio heeft de dag voor het laatst gewonnen op 5 Februari 2025

Bemio had de meeste 'vind ik leuk' inhoud!

Over Bemio

  • Verjaardag 05-03-1966

Algemeen

  • Geslacht
    Man
  • Woonplaats
    Zwolle
  • Hobby's
    Wandelen, fietsen, ontspannen.
  • Werk
    Database engineer.
  • Auto
    Kia Cee'd 1.4 Sporty Wagon ISG.
    Daarvoor 28 jaar in diverse Lada's.

Recente Bezoekers van dit Profiel

1348 profiel weergaven

Bemio's Prestaties

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

  • First Post
  • Collaborator
  • Conversation Starter
  • Week One Done
  • One Month Later

Recente Badges

21

Reputatie

  1. Bemio

    Stotteren bij langzaam rijden

    Onze Cee'd deed dat ook, het gasklephuis is goed schoongemaakt (dat was nog nooit gebeurd) en sinds die tijd loopt de motor weer prima.
  2. Bemio

    Motor houdt in

    @bigwade. Dank voor je uitvoerige antwoord, hier kan ik iets mee.
  3. Bemio

    Motor houdt in

    Onderweg naar Spanje leek de motor van onze cee'd met enige regelmaat in te houden. Het voelt aan of de onsteking even hapert. Naarmate er meer kilometers op de teller kwamen leek het probleem af te nemen maar helemaal verdwenen is het niet. Het brandstofverbruik is geweldig; 1 op 14 met 90% van de tijd de airco aan en ritten door de Pyrenëen. Motorisch is er dus niets aan de hand, zo lijkt het. Wie (her)kent dit fenomeen en wat is er aan te doen? Vertrouwen in de Kia-dealer heb ik niet meer, een onafhankelijk garagebedrijf krijgt de eer om met jullie suggesties aan de slag te gaan.
  4. Weet iemand hoe je de binnenspiegel van de cee'd kan demonteren? Vorig jaar is deze al door de dealer vervangen (althans dat zegt men) maar nu zit de spiegel weer los en rammelt.
  5. Ik ben bang dat als ik met ze in gesprek ga het pinapparaat ook weer op de balie komt. Als er al betaald moet worden voor de diagnose van hun fouten........ Zij zijn een klant kwijt en een ander is er een rijker. Een win-win situatie. En wellicht komt het plezier in de cee'd ook weer terug.
  6. Wij hebben de kaart ontvangen en gelijk vernietigd. Dankzij de "dealer" in de Overijsselse provinciehoofdstad is het plezier in onze eerste, en vermoedelijk laatste KIA, behoorlijk afgenomen. Het enthousiasme heeft plaats gemaakt voor teleurstelling.
  7. Als de cee'd bij de dealer alle zorg krijgt die nodig is dan heb ik er niet veel bezwaar tegen, maar laten we wel zijn; Eur. 500,- is veel geld. Zolang er garantie op de auto zit zul je het er mee moeten doen, maar als er nog twee jaar resterende garantie is dan is de vraag of die garantie je zoveel geld waard is. In onze situatie bleek dat de dealer het remsysteem niet goed had onderhouden, het gevolg was een dure reparatie. Van garantie of coulance was geen sprake. Ik heb de indruk dat men er op aan stuurt dat buiten de garantie zaken kapot gaan om ze vervolgens tegen absurd hoge tarieven kunnen repareren, nadat er eerst een diagnose is gesteld waarvoor ook kosten voor in rekening worden gebracht. Een universeel garagebedijf bleek bijna 50% goedkoper te zijn omdat het onderdelen reviseert i.p.v. vervangt. Ik begrijp dat dealers in te dure panden zitten en dat er te veel personeel op de loonlijst staat, maar waarom moet ik dat betalen? Wat kosten al die kaartjes die ze aan je binnenspiegel hangen en je bij thuiskomst ongelezen in de prullenbak gooit? Wat te denken van de 'gratis' Wifi en koffie? Nee, ik ben er klaar mee. Ze kregen een kans om het te verkl.ten en die hebben ze met beide handen aangegrepen.
  8. Wij moesten laatst EUR. 600,- aftikken voor een onderhoudsbeurt van onze cee'd. 6 weken (en 800 km) later kregen we een offerte voor reparaties aan diezelfde cee'd van ook weer EUR.600,- Ik ben er helemaal, totaal en volledig klaar mee, onze cee'd gaat voortaan voor onderhoud naar een universeel garagebedrijf, de resterende 2 jaar 'garantie' kunnen me gestolen worden.
  9. Daar ben ik het hartgrondig mee eens. Vorig weekend hebben we een flink eind gereden en het ISG lampje ging uiteindelijk weer uit, om vervolgens na twee ritjes van amper 25 kilometer weer aan te gaan. Wat een geweldig systeem. ISG = Is Stuk Gegaan.
  10. Gisteren sprak ik iemand die Toyota rijdt met een start-stopsysteem. Bij hem werkt het altijd, ook als er veel korte ritten gereden worden waarbij de motor vaak gestart moet worden. In mijn beleving is ISG een minder goed systeem, en dan druk ik me voorzichtig uit. Vandaag hang ik onze cee'd maar weer eens aan de lader.
  11. Bemio

    1 minuut stilte.

    De airbags zijn afgegaan er zal een nieuw dashbord en stuur in moeten. De schade zal groter zijn dan op de foto's te zien is. Er staat nog maar 529 km op de teller.
  12. Bemio

    1 minuut stilte.

    Deze vreselijke beelden kwam ik tegen op www.mobile.de
  13. Zo denk ik er ook over. Als het systeem niet werkt is een lange snelwegrit niet voldoende om de accu op te laden, simpelweg omdat er niet veel op de motor wordt afgeremd. Ik heb het idee dat een sensor die signaleert dat erop de motor wordt afgeremt niet werkt; immers als de accu voldoende is opgeladen werkt het 1 of 2 dagen prima, daarna niet meer omdat de lading van de accu dan te laag is geworden ondanks veelvuldig op de motor afremmen. Juist veel stadsverkeer zou ideaal moeten zijn voor dit systeem. De kwaliteit van de accu is na 5 jaar niet veel verslechterd blijkt wel uit de testgegevens. De vraag is dan hoe je die sensor kunt testen? Dat ISG niet voor brandstofbesparing zorgt vind ik niet belangrijk, minder CO2 uitstoot wel. (Noem me een milieufreak.)
  14. Vorige week is onze cee'd voor onderhoud bij de dealer geweest en op mijn verzoek is er weer gekeken waarom het ISG het vaker niet dan wel doet. Het hele systeem is getest en de conclusie is dat we te weing rijden om het systeem werkend te houden, 13.000 km per jaar is niet voldoende om de accu voldoende iedere keer op te laden. De accu is in goede conditie, de enige oplossing is het regelmatig bijladen van de accu. Blijkbaar is het een systeem voor 'veelrijders', jammer want ISG was een van de redenen waarom we KIA zijn gaan rijden. Los van dit 'akkefietje' zijn we nog steeds erg tevreden over onze 'Blauwe Engel'.
×
×
  • Nieuwe Aanmaken...