Ga naar inhoud
Onderdelenshop24.com

Jan Doedel

Leden
  • Aantal Items

    4
  • Registratie Datum

  • Laatst Bezocht

Algemeen

  • Auto
    Kia E-soul

Jan Doedel's Prestaties

Newbie

Newbie (1/14)

  • First Post
  • Week One Done
  • One Month Later

Recente Badges

0

Reputatie

  1. Hoi Moody Blues, Heb de eerste 5000km erop zitten met de E-Soul MY21, en heb ook even in de Kia MY20 gereden van een collega. De kofferruimte van de Niro is ontegenzeggelijk ruimer, maar als je de eerste laadvloer eruit haalt bij de E-Soul (ik heb 'm er standaard uit) dan valt het reuze mee. Onderschat het verschil in laden niet tussen 1 fase en 3 fasen. Dat is 3,4kWh tegen 11kWh. Als hij de hele nacht op zijn gemakje op kan laden op je eigen oprit zal dat geen verschil maken inderdaad, maar als je op een langere vakantierit of een dagje weg tussendoor moet laden, of op vakantie moet wachten op een vrij plekje bij die ene laadpaal voor de hele camping dan scheelt dat heel veel. Daarnaast kan de MY21 ook een trekhaak als je dat zou willen (wel beperkt trekgewicht). De Uvo app is fijn, zeker nu het 's ochtends koud is natuurlijk, nooit meer een krabber nodig, maar persoonlijk ( ik ben zo iemand die zich, helaas vaak terecht afvraagt of hij zijn auto wel heeft afgesloten) vind ik het real time diverse functionaliteiten aflezen en uitvoeren erg prettig. Het display in het dasboard is ook groter en wat uitgebreider. Qua opties heeft de E-soul volgens mij standaard een verwarmde achterbank, voor de rest zijn alle opties gelijkwaardig aan de MY20 Niro, ik weet niet hoe dat voor de MY 19 Niro is. Het verschil zit hem daarnaast denk ik vooral in wat je van het uiterlijk van de auto vind. Persoonlijk vind ik een eigenzinnige auto leuk, het model, en dan vooral de voorkant sprak me erg aan. Maar er zijn ook genoeg mensen die meer van mainstream houden en een wat minder opvallende auto willen rijden, of hem ronduit lelijk vinden. Benieuwd wat het gaat worden, ik wens jullie veel wijsheid een rijplezier.
  2. MY20 en MY21 zit wel degelijk verschil in. Zelf in mei een E-Soul besteld, met moeite een proefrit kunnen maken inderdaad, maar een kleurtje bekijken zat er bijvoorbeeld niet in, binnen een straal van 50 kilometer moesten ze het doen met 1 zwarte auto. Er werden er ook geen uitgeleverd in de drie maanden dat ik mezelf aan het oriënteren was. Zelfs brochures was niet aan te komen. Er was ook geen een kleurstaal aanwezig, dus maar op de gok besteld naar aanleiding van de plaatjes op internet. Is Mars Orange geworden en heb daar zeker geen spijt van. Vooral in de zon is dat een prachtige kleur. Maar er was mij dus verteld dat het een 1-fase auto zou zijn. Erg jammer, want 1 fase is 3,4 kW/H en 3 fasen 11kW/H. Afgelopen zomer kwam Kia met het nieuws dat de E-soul overging naar 3 fasen, maar navraag bij de dealer leerde mij dat ik pech had, dat zou alleen voor nog te bestellen modellen gelden. Ook was er geen normale trekhaak te monteren, alleen zo'n kogel waar alleen fietsendragers op kunnen. In september werd de auto geleverd, en ook de laadpaal thuis geïnstalleerd (niet via Kia, een Alfen Eve Pro). Het laadstation bleef echter maar problemen geven, steeds een foutmelding na het laden waarna alles gereset moest worden. Na veel monteursbezoek en heen en weer gebel kwamen de knappe koppen van Alfen, E-flux en de installateur op basis van de data tot de conclusie dat dit een specifiek probleem was dat alle nieuwe 3 fasen auto's van KIA hadden, aan een oplossing werd gewerkt. Mijn mening dat het een 1 fase auto betrof verbaasde hun dusdanig dat ik begon te twijfelen en toch maar weer eens contact op heb genomen met de dealer. Wederom werd mij bevestigd dat het een 1 fase auto betrof, er waren namelijk helemaal nog geen 3 fasen E-Souls uitgeleverd in Nederland. Na overleg met de installateur wilde de dealer graag bevestigen dat hij gelijk had, dus op naar de garage.... aangesloten op de lader en hij begon onmiddellijk met 11 kWh te laden... Op zich fijn natuurlijk, want veel sneller laden (3,4 gaat écht langzaam), maar wel onnodige kosten aan de laadpaal daar alles weer omgebouwd moest worden, én nu had ik geen trekhaak laten monteren wat anders in de lease was meegenomen. Uiteindelijk toch maar een trekhaak laten monteren, ging niet helemaal vlekkeloos (5 weken vertraging, 2 garagebezoeken ivm verkeerde onderdelen en gesteggel omdat KIA op de site beduidend andere prijzen hanteert dan de dealer) Maar hij zit er nu op. Voor mij, omdat de trekhaak en het snelle laden erg gewenst waren twee heel grote verschillen met de MY20.
  3. Vandaag toevallig hiervoor de update gehad
  4. Hoi Zarpax, als toevoeging aan het "beperkt zijn" van DAB, in mijn Auris kon ik ook terugskippen als je bijvoorbeeld net iets gemist had op de radio, deze mogelijkheid heb ik tot op heden ik mijn E-soul nog niet kunnen ontdekken. Zie ik iets over het hoofd?
×
×
  • Nieuwe Aanmaken...