Jump to content

ruitenwissers komen niet terug in ruststand in automatische stand


Recommended Posts

Posted (edited)

Betreft een Kia Ceed SW plugin hybrid.

De ruitenwissers functioneren in de andere standen goed.

In de automatische stand komen ze in actie.

Ook gewoon op de gewenste snelheid, maar stoppen ze i.p.v. beneden, soms recht naar boven en halverwege de ruit.

 

Iemand hier ervaring mee?

 

 

Edited by Lokerse
Posted

Parkeren ze wel correct vanuit de andere standen?

Degelijke systemen werken vaak door een puls te geven op de wissermotor tot het parkeercontact overneemt, zodat na de slag de wisser juist stopt.
Als de parkeerstop defect is, of diens bedrading zal de wisser stoppen wanneer de puls van de automaat stopt.

Posted

Dan verdenk ik als eerste het relais of de bedrading; in de gevallen die ik ken loopt dan de parkeerstand "door" het relais en dan lijkt het erop dat het niet goed overschakelt.
Maar dat doormeten kan lastig zijn zonder schema's...

Posted

geen idee hoe het met de Ceed zit, maar veel auto modellen hebben een 'service' stand. Hiermee komen de wissers uit de parkeerstand om bijvoorbeeld onderdelen/wisserbladen te vervangen. In die gevallen stoppen ze halverwege of helemaal verticaal. Misschien zinvol om hier eens aandacht aan te schenken.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...