Jump to content

Versnellingsbak fluitend geluid


Tuurke

Recommended Posts

Hallo allemaal,

Ik merk de laatste dagen dat mijn Cee'd 1.6 gdi pluspack (september 2012) een licht fluitend geluid maakt in de 6e versnelling zo rond de 110 km/uur. Volgens mij is het de versnellingsbak want het geluid verdwijnt als ik bij deze snelheid de koppeling intrap. Is dat bij jullie ook zo, of is dit iets waar de dealer naar moet kijken?

Link to comment
Share on other sites


Hallo allemaal,

Ik merk de laatste dagen dat mijn Cee'd 1.6 gdi pluspack (september 2012) een licht fluitend geluid maakt in de 6e versnelling zo rond de 110 km/uur. Volgens mij is het de versnellingsbak want het geluid verdwijnt als ik bij deze snelheid de koppeling intrap. Is dat bij jullie ook zo, of is dit iets waar de dealer naar moet kijken?

 

 

Als het geluid verdwijnt als je je koppeling intrapt wijst erop dat je druklager niet helemaal tof is. Andere oorzaken van gefluit zijn vaak te weinig olie in de versnellingsbak en ingesleten tandwielen van de versnellingen maar dat lijkt me bij zo'n nieuwe auto nog niet aan de orde. Laat je garage er gewoon even naar kijken, mochten ze het niet gelijk willen vervangen dan staat het in ieder geval in je klanthistorie..

Link to comment
Share on other sites


  • 2 weeks later...
Guest CeedDriver

Dit klopt kan ik bevestigen. Ik had er ook nog nooit van gehoord, maar het is toch echt zo. Bij mij kwamen ze er ook achter toen ze de kerring van de prise-as wilde vervangen. Er zat speling op de lagers in de bak, en na verder onderzoek in de grage bleek dat de lagerschalen mee draaide met de lagers in de bak. De bak is overleden verklaard en onder garantie is er een heel nieuwe versnellingsbak in gezet door de grage. Er is ook naar de bak gekeken door iemand van Kia Nederland die er die dag toevallig was, en deze bevestigde dat het over en uit was. Zijn mening was; nop deze gaan we echt niet maken, komt niets van in. Nieuwe bak onder garantie, anders niet.

 

Volgens mij gaat het om de lagerschalen waar de lagers in draaien die op de assen van de versnelling tandwielen? zitten, maar pin me er niet op vast. Dit heb ik uit het verhaal van de dealer begrepen.

 

Hier onder even snel een voorbeeld van een zo maar een bakkie om aan te geven welke lagers ik bedoel.

 

DSC02226_zps8cd9d113.jpg

Link to comment
Share on other sites


  • 3 weeks later...

De dealer raadt me aan af te wachten hoe het geluid zich ontwikkelt; volgens hun wordt een versnellingsbak er nooit beter van als je hem openschroeft. Ze horen de fluittoon zelf ook en hebben contact met Kia Nederland er over gehad, daar is het fenomeen niet bekend volgens hun. Als het erger wordt kunnen ze alsnog de tandwielen/lagers van de zesde versnelling vervangen. Jullie mening?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites


Guest CeedDriver

Bij mij is ook de hele bak vervangen voor een hele nieuwe versnellingsbak onder garantie. Deze nieuwe bak schijnt ook weer niet goed te zijn. Er komt een bonk of tok (hoe het het wil noemen) uit de bak als je de koppeling bij stilstand op laat komen en de koppeling aangrijpt. Ook van de 1e versnelling naar de 2e gaat met koude motor erg troef en als de motor goed warm is dan kan het zelfs ligt tandenpoetsend gaan, een soort kort grrrd geluid en gevoel ik de pook knop. Gisteren wilde de Cee'd voor het stoplicht bij stilstand ook niet terug in z;n 1e versnelling. Pas na twee keer hem in z'n 2 te hebben gezet kon ik hem in zijn 1e versnelling zetten, en dan is erg lastig als het groen is De bonk of tok had ik ook bij de oude bak, en is bij de nieuwe bak niet anders. Ik heb al van mijn zwager gehoord (monteur bij Citroen) dat het waarschijnlijk de synchromeshring(en) is/zijn.

Ik kan het me bijna niet voorstellen bij een volgens de dealer splinternieuwe bak maar het geluid komt echt uit mijn bak. Bij de dealer zijden ze al eerder dat ze denken een de baksteun van de versnellingsbak maar dit lijkt mij vrij stug aangezien je echt dingen IN de bak hoort gebeuren. Ook bij het aangrijpen van de koppeling, echt op dat moment, al grijpt hij maar heel ligt en zacht aan, hoor je de bonk of tok. De dealer adviseerde mij door te ridjen en als het geluid erger wordt terug te komen en dat ze dan de banksteun zouden vervangen. Ik ben nu met deze nieuwe ontwikkelingen van het schakel verhaal bij de dealer geweest en moet nu morgen meteen komen en dan gaan ze weer kijken. Ik ben heel erg benieuwd wat ze gaan doen want Kia Nederland zal denk ik niet binnen een paar honderd kilometer een tweede nieuwe bak toesturen.

Wel vind ik het erg jammer en begin een beetje teleurgesteld te raken in mijn Cee'd SW. Een dure auto, veel opties, een maand of acht oud en net 20.000km gelopen en nu al voor de 3e keer in de garage met problemen. De dealer heeft het probleem de eerste keer wel heel erg goed opgepakt moet ik zeggen, echt keurig netjes. Maar ik begin er nu binnen een paar honderd kilometer een beetje buikpijn van te krijgen en het vertrouwen in mijn Cee'd te verliezen. Ik heb tot nu toe nog wel het vertrouwen in mijn dealer, ik ben alleen wel benieuwd hoe ze dit deze keer op gaan lossen en wanneer ik nu eens van mijn Cee'd kan gaan genieten aangezien ik de Cee'd heel jong gebruikt gekocht heb en nog maar net heb.

Link to comment
Share on other sites


  • 1 month later...

Sinds twee weken hoor ik ook een fluit uit de bak komen, dit hoor ik tussen de 85 en 100 km per uur in de 6e versnelling. Tijdens de beurt (olie beurt na 1 jaar netjes € 158,-) heeft de monteur geluisterd en hoorde het ook en heeft dit aangegeven. De dealer heeft direct contact met Kia NL opgenomen en 20 januari gaat de bak er al onderuit. Dat noem ik nou nog eens zaken oppakken en proberen op te lossen. Krijg trouwens netjes een leenauto mee (gratis) omdat ze hem een paar dagen willen houden.

Als ik meer weet hou ik jullie op de hoogte, maar tot op heden keurig netjes opgelost door Kia Nijendijk Zutphen.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites


  • 1 month later...

Nou vandaag telefoon gekregen en op de lagerschaal van de 6e versnelling zat speling. Die is nu vernieuwd en nog een versnelling had dit probleem en die hebben ze ook vernieuwd.

Morgen gaan ze testrijder en aan het eind van de dag haal ik hem op.

Rij nu trouwens in een rav4 maar dat stuurt ook prettig, maar dat is een ander verhaal :-)

Link to comment
Share on other sites


  • 9 months later...

Nou de ceed sw staat weer in de garage. Toen we terug kwamen van de camping een aantal weken terug begon de auto in de 6e versnelling een behoorlijk gierend geluid te maken.

We hebben de auto naar de dealer gebracht afgelopen maandag en daar kwam men tot de conclusie dat het erger was dan de vorige keer en dat men (in overleg met Kia Nederlands) de gehele bak gaat vernieuwen. Nou maar hopen dat de nieuwe versnellingsbak beter is de de huidige :-).

Link to comment
Share on other sites


  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hoi kun je een beetje omschrijven hoe het fluitend geluid klinkt. Ik heb sins kort een Proceed jaar oud. Ik hoor ook een fluitend geluidje. Altijd bij ongeveer 110/120 km per uur altijd in zijn 6. Het is een bepaalde toonhoogte die je hoort. Een beetje zoals je oren worden getest met een koptelefoon. Ik gaf er eigenlijk geen aandacht aan. Het is wel irritant maar hoor het ook niet altijd. Maar na dit gelezen te hebben twijfel ik wat het kan zijn grt Rob

Link to comment
Share on other sites


Hoi kun je een beetje omschrijven hoe het fluitend geluid klinkt. Ik heb sins kort een Proceed jaar oud. Ik hoor ook een fluitend geluidje. Altijd bij ongeveer 110/120 km per uur altijd in zijn 6. Het is een bepaalde toonhoogte die je hoort. Een beetje zoals je oren worden getest met een koptelefoon. Ik gaf er eigenlijk geen aandacht aan. Het is wel irritant maar hoor het ook niet altijd. Maar na dit gelezen te hebben twijfel ik wat het kan zijn grt Rob

Zo'n geluid is het inderdaad, alleen deed die het bij mij bij de 80 a 85, dus als er redelijk veel belasting op zo'n versnelling komt (laag in toeren). Daarboven was het weer weg.

Link to comment
Share on other sites


Zo thx voor de info, vandaag bij de garage geweest.

Verteld wat ik hoorde, monteur wist gelijk waar het over ging. Volgende week mag de auto gelijk komen.

Zeer vriendelijk te woord gestaan trouwens, nu al tevreden over de service

Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...