Intussen weet ik (en velen met mij) al dat je technische kennis op vlak van 'heilige koeien' fabelachtig is Azzaro , maar toch hou ik voet bij stuk wanneer ik zeg dat het geen verschil maakt of je nu boordevol tankt of niet. En ik heb het hier over het effectief zelf berekende verbruik hé! Niet over de waarde die de BC opgeeft, want dan tank je idd. best iedere keer ongeveer hetzelfde aantal liter.
Nog even een klein fictief voorbeeld (en dan ga ik ermee stoppen hoor): jij tankt op een mooie dag 60 liter tot aan het randje. Met een tissue veeg je de gemorste mazoutdruppels van je blinkende zijflank, en je rijdt vervolgens in de loop van de week 800 km bij elkaar. Gemiddeld verbruik = 7,5 liter (fictief voorbeeld hé !)
De volgende tankbeurt tank je maar 48 liter, want ik heb niet zoveel tijd en het kan je op dat ogenblik eigenlijk niet zoveel bommen hoeveel mazout er nu precies in die tank staat want je hebt andere zaken aan je hoofd (zoals vlug op 't Kia-forum kijken of er interessante discussies zijn )
Volgens mij zul je de dagen erop 640 Km bijeenrijden met net hetzelfde gemiddeld verbruik als die keer ervoor.
Misschien moeten we het eens uittesten... Wie speelt er proefkonijn?