Ga naar inhoud
Onderdelenshop24.com

Autonome noodremassistentie (AEB)


Aanbevolen Berichten

Geplaatst

Gewoon heeeel dicht op je voorganger inrijden :-)
Toen ik een keer een noodstop moest maken omdat voor me iedereen op de rem ging, viel het me op dat de rem veel harder ging werken dan normaal en dook mij voorkant naar beneden. In no time stond ik stil! Dus werkt super goed.

Geplaatst

Sjonge die crash met die rode Niro..... Brrrr 

Als die airbags hun werk hebben gedaan wordt je alsnog geëlektrocuteerd :???:

Geplaatst
Sjonge die crash met die rode Niro..... Brrrr 
Als die airbags hun werk hebben gedaan wordt je alsnog geëlektrocuteerd :???:

Ligt misschien aan mij, maar die snap ik niet...
Geplaatst

Wss bedoeld @Brat Pit dat de auto dusdanig uit elkaar knalt de electro delen (alles in oranje) je om de oren vligen en je potentieel kunnen electocuteren. Tegenwoordig hebben de meeste auto's in hun voorruit een code die door brandweer uit te lezen is in geval van nood. Elektra en verstevigingen aan het chassis zijn daardoor te vermijden

Geplaatst

Als de airbags hun werk hebben gedaan zal het dubbele hoofdrelais in de HV accu ook afgeschakeld worden.
Alle oranje delen zijn dan spanningsloos behalve in de HV accu zelf.
Er gaan een hoop wilde verhalen de ronde dat was ook toen de eerste LPG auto's op de weg kwamen.

  • Like 1
Geplaatst
2 uur geleden zei Hen E:

Als de airbags hun werk hebben gedaan zal het dubbele hoofdrelais in de HV accu ook afgeschakeld worden.
Alle oranje delen zijn dan spanningsloos behalve in de HV accu zelf.
Er gaan een hoop wilde verhalen de ronde dat was ook toen de eerste LPG auto's op de weg kwamen.

dat is nog eens een goeie uitleg :dup:

daarom zie je bij moderne autos vaak op diverse plekken een kleins tikkertje met een QR code

dit kan de brandweer dan uitlezen en zo weten zij waar ze wel en waar ze niet mogen knippen slijpen enz enz en weten ze waar de nood ontgrendeling/afkopppeling  van het accu pakket zit en de accu kabels lopen in een moderne auto 

 

Geplaatst (aangepast)

In de HV accu zitten 2 speciale contactors (hoofdrelais) die bij een ongeval maar ook als de auto van het contact gaat afgeschakeld worden..
Alleen intern in de HV accu staat dan nog spanning en niet meer op externe delen.
Als extra zekerheid zit er bij de HV accu ook nog een mechanische afschakel mogelijkheid die bij werkzaamheden aan het HV deel getrokken moet worden.

Hier wat informatie over HV accu's van de Prius maar het principe is bij alle PHEV en HEV auto's hetzelfde.

https://www.youtube.com/watch?v=utDVUNUC474
https://www.youtube.com/watch?v=BYSE4Yed

aangepast door Hen E
  • Like 3

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt als gast nu eerst posten en gelijk daarna registreren. Als u al een account hebt, meld u dan nu aan om te posten met uw account.

Gast
Reageer hier op dit topic...

×   Geplakt als RTF formaat tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in.

×
×
  • Nieuwe Aanmaken...