Ga naar inhoud
Onderdelenshop24.com

cgyj

Leden
  • Aantal Items

    15
  • Registratie Datum

  • Laatst Bezocht

  • Dagen Gewonnen

    1

Alles dat geplaatst werd door cgyj

  1. cgyj

    Neem een pauze (DAW)

    Beste Kia rijders, waarschijnlijk een herkenbare melding "Neem een pauze". In mijn nieuwe Kia Ceed (MY2025) die ik sinds eind augustus rij komt deze melding zeer regelmatig voor. Het record staat op vijf minuten na vertrek. Heel irritant omdat de melding volstreks onnodig is. DAW (driver attention warning) zou de oorzaak zijn, maar uitzetten levert geen effect. Navraag bij de dealer levert ook geen resultaat op. Bij mijn vorige auto (Kia Ceed SW MY2020) was de veiligheidsoptie DAW uitschakelbaar. Weet iemand of je deze "assistent" kunt uitschakelen? Naast de Snelheidslimietinformatie en Rijbaan assitentie (LFA), die je gelukkig kunt uitschakelen, lijkt deze optie niet uitschakelbaar. Wie heeft er advies? Bij voorbaat dank. Groeten, Gert Kia Ceed SW1.5 T-Gdi GT-Plusline.
  2. Hi Chris, deze optie kom ik niet tegen in mijn auto (exact dezelfde uitvoering). Ambient Light kom ik ook niet tegen in de handleiding........of dit hetzelfde als omgevingslicht. Daarover vind ik wel iets maar dat heeft volgens mij met de verlichting buiten de auto te maken.
  3. Bedankt voor de reacties en leuk om de overeenkomsten te zien en te lezen.
  4. Hierbij wil ik mijn eerste ervaringen delen over de Ceed als caravantrekker. De eerste (korte) ritjes zijn inmiddels achter de rug. Op mijn Ceed sportswagon zit een afneembare trekhaak (kon niet anders i.v.m. parkeersensoren). Deze trekhaak is makkelijk te monteren en het geheel voelt heel degelijk aan. De 13 polige stekker moet je naar beneden klappen en ook dat voelt stevig aan. Bij het aankoppelen van de caravan (leeg ongeveer 1000 kg) zie ik de achterkant wel iets inzakken maar niet overdreven. Het geheel blijft redelijk vlak. Het rijden met de caravan gaat opvallend gemakkelijk. De Ceed heeft een automaat en ook dat gaat soepel doordat de maximale trekkracht al vroeg (1500 toeren) beschikbaar is. Handmatig schakelen d.m.v. flippers, om zo langer door te trekken in de versnellingen, was niet echt nodig. Op de snelweg ging de snelheid al snel naar de maximum 100 km/u. Al met al, ook als caravantrekker, overtuigd de Ceed. Op mijn vorige auto (Peugeot 308 sw) had ik hulpveren gemonteerd, maar dat is bij de Ceed niet nodig. Ben benieuwd naar andere ervaringen.
  5. Herken ik ook. in mijn Ceed sw MY2020. Wel geven mensen aan dat het met name de eerste paar seconden is. Na een aantal seconden is het geluid normaal.
  6. Ja, herken ik. Het verschil tussen de verschillende (gevoeligheid-) standen vind ik ook niet groot. Bij de eerste beurt ga ik dit aangeven bij de dealer. Misschien dat er iets aan gedaan kan worden.
  7. Reactie van de dealer ontvangen: Er zijn sensoren voor actieve en voor passieve bandenspanning controle. De dealer heeft de ventielen van een Ceed 5drs GT-line automaat met het nieuwe navigatiesysteem en digitaal dashboard, ofwel modeljaar 2020, vergeleken met de ventielen van een Ceed SW Dynamicplusline van modeljaar 2019. Met de overgang van modeljaar 2019 naar 2020 is het (actieve) bandendruk controlesysteem vervallen (wat overigens niet naar de dealer gecommuniceerd is). Wat blijft, is de waarschuwing bij spanningsverlies (dus passieve bandenspanning controle). Op zich een helder verhaal, maar het valt toch tegen....ook omdat TPMS in 2019 en 2020 versies standaard is. Maar ja, schijnbaar is er een verschil tussen TPMS en TPMS!!!?
  8. Zojuist contact gehad.....maar het is voorlopig niet duidelijk. In de 2019 versies zit het wel......in de 2020 versie niet......dus verder onderzoek en navraag bij KIA NL is nodig om uitsluitsel te kunnen geven.
  9. Bij het snelweg icoontje zie 3 puntjes zowel rijdend als stilstaand. Ik ben in afwachting op de analyse van de dealer. Overigens vandaag een melding gekregen "lage bandenspanning". Op het (digitale) dashboard ziet dat er als volgt uit:
  10. Bedankt voor het filmpje. Dit geeft mij de bevestiging dat de functionaliteit beschikbaar zou moeten zijn (en de plek waar!). De vraag is nu nog waarom deze functionaliteit bij mijn auto niet beschikbaar is. Ik ga deze informatie delen met de dealer. Kan ie gelijk wat 'fins' leren .
  11. dat dacht ik ook, maar geprobeerd en helaas....zonder resultaat.
  12. In mijn Ceed sw 1.4 dct gt-line ben ik op zoek naar de bandenspanning controle systeem. Dit zou aanwezig moeten zijn, echter kan ik het nergens vinden. Let wel, het betreft een 2020 model met het digitale dashboard. In de handleiding staat het volgende (7-9); Controleer de bandenspanning • U kunt de bandenspanning controleren via de assistentiemodus op het instrumentenpaneel. - Raadpleeg “LCD-modus” in hoofdstuk 4. Dit heeft betrekking op het 2019 model. In het 2020 model is de indeling van de boordcomputer iets anders opgezet en is in de Assistentiemodus geen bandenspanningscontrole te vinden. Er zit, links van het stuur, bij de koplampverstelling, een knopje met de bandenspanningscontrole teken erop. Dit wordt gebruikt om de bandenspanning opnieuw in te voeren nadat de bandenspanning is aangepast. Dus niet om te controleren. De bandenspanning controleren is nergens te vinden. Weet iemand dit? Mijn dealer kan nog geen uitsluitsel geven.
  13. cgyj

    LKA-perikelen

    Dat is LFA (stuurtje). LKA is lijntjes symbool en werkt vanaf 60 km/u.
  14. cgyj

    Levertijd Kia Ceed SW

    een 2020 model, was ook mijn eerste vraag toen de dealer belde.....dus met het digitale dashboard en 10,25 inch scherm.
  15. cgyj

    Levertijd Kia Ceed SW

    Grote verrassing; 2 oktober besteld via de leasemaatschappij en afgelopen vrijdag opgehaald (verwachting was eind januari 2020). T's een witte (deluxe white) ceed sw gt line 1.4 automaat met 18inch velgen. De eerste ervaringen zijn zeer positief.
×
×
  • Nieuwe Aanmaken...