Jump to content
Onderdelenshop24.com

Fabel of niet bij tuning .


Go to solution Solved by Rinus30,

Recommended Posts

Posted

Van horen zeggen ,dat het verbruik omlaag gaat  als je je wagen laat tunen. Je krijgt dan meer pk's maar volgens mij ook een hoger verbruik  ,wie kan me vertellen wat de waarheid is?   Meer , minder , of gelijk verbruik.

Posted

Bij een echt gelijkblijvend rijgedrag zou het verbruik een heeeeel klein beetje omlaag kunnen gaan, maar zeker niet zoveel dat je binnen zo'n 200000 km de kosten eruit zou hebben.

Het is wellicht een argument om de tuning erdoor te krijgen bij je partner, meer niet.

Wanneer je meer rijplezier verwacht van een (chip-) getunede motor, ja, dat is zeker het gevolg!

Mijn vorige auto was een Skoda Fabia die ik heb laten chiptunen van 105 naar een geschatte 120+ pk, maar van die auto had ik ook direct de DSG automaat wat aan laten passen.

Met veel plezier nog zo'n 85000 km mee gereden, en we zouden 'm nog hebben, maar de E-Soul rijdt zo lekker dat de Fabia al een maand of 2 terug verkocht is.

Posted

Tuning is altijd een compromis tussen vermogen, verbruik en slijtage.
Maar omdat het vrrmogensverloop van een verbrandingsmotor niet lineair is kan de mapping zo zijn dat bij een lichte rechter voet het verbruik iets minder is, maar bij een zware voet het vermogen beschikbaar komt, met hoger verbruik.
Gemiddeld zal het verbruik dus weinig schelen, want dat vermogen extra wil je niet voor niets, dus dat gebruik je.

Als verbruik echt een issue is kun je vaak ook kiezen voor eco-tuning. Maar ook dat is weer een compromis...

  • Confused 1
  • Solution
Posted

Dank voor jullie uitleg, ik ben een rustige rijder  maar verwacht van de auto als het nodig is dat hij snel reageert, en er als een speer vandoor gaat, als het verbruik gelijk blijft overweeg ik toch tuning.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...