Ga naar inhoud
Onderdelenshop24.com

Warrax

Leden
  • Aantal Items

    9
  • Registratie Datum

  • Laatst Bezocht

Alles dat geplaatst werd door Warrax

  1. Ik rij zelf een hybride Niro op 16 inch wielen, heb je de bredere 18 inch heeft dat negatieve invloed op het brandstofverbruik. Sinds de aanschaf hou ik het brandstofverbruik bij en die staat op gemiddeld 1 op 23 ofwel 4.3L per 100 km, mn beste resultaat op een hele tank gemeten is 1 op 27 ofwel 3.7L per 100km. Bij voorkeur gebruik ik de auto niet voor korte afstanden dus rijdt mijn auto het merendeel van de tijd met een motor op bedrijfstemperatuur, met koude motor zeker in de winter is funest voor je brandstofverbruik. Zoals HenkM al aanhaalt merkt ik dat snelheden boven de 100km het brandstofverbruik hard oploopt, de Niro heeft een atmosferische 1600cc blok met 100 pk voorin liggen en bij snelheden tot 80-90 km loopt de Niro zuinig. Daar boven is mijn ervaring dat het blok aan het werk moet en dat is niet gratis. Op de autosnelweg hou ik meestal 100km aan. Anticiperend rijden is werkt erg goed voor hybride autos, de Niro laten uitrollen is het beste daarna regeneratief remmen (via rempedaal of flippers) en de normale remmen zouden zoveel mogelijk vermeden moeten worden voor het brandstofverbruik. Hierbij meteen de opmerking hou de verkeersveiligheid in acht en hou rekening met je medeweggebruiker. Verder de standaard dingetjes: Banden op de juiste spanning houden, sleep geen onnodig gewicht mee in de auto.
  2. 1. Nu het kouder wordt loopt de brandstofmotor van mijn Niro de eerste minuten ook met iets verhoogd toerental en blijft ook lopen. Wat precies de voorwaarden zijn wat bepaald dat de motor blijft lopen durf ik niet zo te zeggen, want ruim voordat motor op bedrijfstemperatuur is wordt weer overgeschakeld op het normale stop/start gedrag. Het wel zo dat als de temperatuurregeling ingeschakeld is en er verwarming gevraagd wordt de motor blijft lopen warmte te produceren. Overigens vrijwel alle motoren hebben een verhoogd toerental bij een koude start en het benzine-luchtmengsel wordt iets rijker gemaakt totdat de motor begint op te warmen. Bij mij schakelt de Niro gewoon door de versnellingen na een koude start, als je handmatig naar een hogere versnelling schakelt, schakelt de auto dan of blijft de auto in een lagere versnelling hangen? Optrekken heb ik niet het idee dat het trager verloopt, dat blijft lastig omdat ik rustig rij na een koude start en dan doet gevoelsmatig de electromotor een aanzienlijk deel voor zn rekening. Dat de motor draait tijdens het rijden op lage snelheden wil niet zeggen dat de motor ook de wielen aandrijft, als ik mn wijk (30km zone) uitrijd wordt dit electrisch gedaan met een draaiende brandstofmotor, pas op 50km weg hoor ik aan het motor geluid dat deze ook gebruikt wordt voor de aandrijving. 2. Niet meer of minder dan andere autos die ik heb gereden. 3. Sturen gaat bij over het hele bereik met dezelfde kracht.
  3. Tegenwoordig zijn een hoop versnellingsbakken "sealed for life" ofwel krijgen geen onderhoud tenzij er aanleiding toe is. Ik heb niet kunnen achterhalen of de Sportage ook zo'n versnellingsbak heeft. Als het een versnellingsbak betreft wel onderhoud nodig heeft heb je een sterker punt richting de partij die het onderhoud niet goed heeft uitgevoerd, wat mogelijk wel in je nadeel is dat een andere partij het probleem heeft onderzocht en opgelost. Ik heb zelf geen ervaring met de genoemde partij of versnellingsbak revisie, maar voordat je iets besluit kijk kritisch naar je auto. Bij een kennis was bij zijn Volkswagen was een lager in de versnellingsbak stuk gegaan en toen hebben we op de sloop zo'n zelfde bak gehaald en eronder gezet. Het was wel een handbak, dat is een stuk eenvoudiger dan een automaat. Het is een auto van 12 jaar oud, bij eventuele verkoop zal je niet of nauwelijks de kosten voor de versnellingsbak kunnen opnemen in de verkoopprijs. Hoelang verwacht je met deze auto te blijven rijden? Hoe is de technische staat van de auto, komt er duur onderhoud en eventuele andere prijzige reparaties aan? Als je de auto nog geruime tijd verwacht te rijden en geen onderhoud of reparaties aankomen die zouden kunnen besluiten de auto weg te doen, kan je overwegen een aantal offertes op te vragen voor revisie of op de sloop te zoeken naar een gelijke bak en die eronder te zetten.
  4. Kia roept heel hard 7 jaar garantie, maar laat daar consequent de kleine lettertjes weg. De Kia garantie is namelijk eerste 2 of 3 jaar zonder kilometer beperking en daarna is 7 jaar of 150.000 km afhankelijk welke als eerste bereikt wordt. Kortom op basis van de info van de TS zal hij de auto overnemen met praktisch geen Kia garantie, het voordeel is uiteraard wel dat je de auto van voor tot achter kent en weet hoe er mee omgegaan is. Mijn ervaring en van mensen in mn omgeving dat je meestal niet voor de spreekwoordelijke appel en een ei de auto kan overnemen van de leasemaatschappij, in mijn optiek betaal je een stuk premium bovenop de dagwaarde voor de uitgebreide kennis van de historie van de auto, de vraag is is deze kennis je deze meerprijs waard. Daarnaast zijn electrische autos vrij gewild en dat vertaald zich naaar hogere tweedehands prijzen.
  5. Bij een dergelijk nieuwe auto zou ik vooral de dealer er mee lastigvallen. Kortom contact opnemen met de dealer en het probleem voorleggen en als ze geen pasklaar antwoord hebben erop staan dat de auto een nachtje bijvoorkeur buiten de garage zodat ze monteur het probleem kan ervaren tijdens een proefrit met koude motor. Ik ben geen automonteur, maar mijn eerste verdachten zou een slecht werkende luchtmassameter of lambdasensor, waardoor de motor niet het juiste mengsel krijgt.
  6. Hoe lang een band meegaat is lastig te zeggen hangt van verschillende factoren af, rijstijl (sportief of rustig), gebruik (snelweg of stad) en gewicht van voertuig en eventuele belading en/of aanhangwagen hebben invloed hoelang een band meegaat. Voor een allseason band heb je daarbij nog de extra factor dat je voor het winterseizoen minimaal 4mm profiel wil hebben, daaronder lopen de winterse (lees: in de sneeuw) kwaliteiten van winter- en allseasonbanden hard achteruit en zou je mogelijk voor de winter je allseasons vroegtijdig moeten vervangen voor de wintereigenschappen. Ik heb een Niro met allseasons, Continental Allseasoncontact in de maat 185/65/R16 en ze zitten er bijna 30k op en ik verwacht er nog wel 20k erbij te rijden voordat ze aan vervanging toe zijn, maar het is geen vergelijkbare auto met een Sportage en totaal andere maat dus geen idee of je dezelfde resultaten weet te halen. In de Autoweek van ik meen begin november stond een bandentest met allseasons (geen idee meer welke maat), de Goodyear Vector3 was de allround winnaar, het nederlandse Vredenstein Quatrac stond geloof ik ook in de top 5 en de nieuwe Michelin Crossclimate 2 werd omschreven als een zomerband met winterse kwaliteiten staat mij bij. Je zou wellicht op internet kunnen zoeken of er wellicht tests te vinden zijn in jouw maat.
  7. Versnellingsbakken zijn volgens de fabrikanten vaak "sealed for life" ofwel de versnellingsbakolie zou nooit vervangen of bijgevuld hoeven worden vandaar dat het zelden bij regulier onderhoud wordt meegenomen. Zeker bij geautomatiseerde / autmatische versnellingbakken heb ik mn twijfels over dat "sealed for life" die olie is ook aan veroudering onderhevig en raakt vervuild. Maar goed blijft natuurlijk lastig de oorzaak van een probleem te vinden via het internet. Ik heb ook eerste hand gezien bij een maatje van me die een BMW met automaat had gekocht en schakelproblemen had, achteraf heeft hij een afgeragde auto gekocht, maar goed je was toen jong en onbezonnen. Op een zaterdag samen naar een BMW specialist gereden. Toen we aankwamen stond hij buiten te roken, hij stelde nog een paar vragen en zei hij zet hem maar op de brug. Bak open en daar kwam iets uit dat meer leek op dunne stroop ipv olie. Nieuwe (roze) olie erin en vervolgens binnendoor naar huis gereden om de versnellingbak te testen en het schakelen werd tijdens de rit aanmerkelijk beter en bijna onmerkbaar.
  8. Mijn Niro heeft die klacht niet, maar heeft ook niet zoveel ervaring opgebouwd. Gevoelsmatig als het probleem verdwijnt/verminderd als de auto even gereden heeft zou ik als eerste kijken naar de olie in de versnellingsbak. Als ik mij goed herinner wordt in het onderhoudsschema van Kia geen versnellingsbakolie vervangen en zou mij niets verbazen als na een dergelijke kilometerstand die olie zn beste tijd heeft gehad en aan vervanging toe is.
  9. Ik was mn Niro met het handje dus geen praktijk ervaring met een dergelijke wasstraat. Persoonlijk zou ik zodra de auto op de lopende band staat, de versnellingsbak van Drive naar Neutraal zetten en verder niets doen. Ik zou niet de versnellingsbak in Parkeer zetten dat blokkeert de wielen of het contact uitschakelen. Mogelijk dat als de borstels in de buurt van de auto komen dat de auto gaat piepen, maar dat kan je negeren, immers de auto kan geen verschil maken tussen een legitiem object, de wasborstel, die de auto nadert en object die je niet tegen de auto wilt hebben zoals een paaltje of een andere auto.
×
×
  • Nieuwe Aanmaken...