Ga naar inhoud
Onderdelenshop24.com

Terp1234

Leden
  • Aantal Items

    154
  • Registratie Datum

  • Laatst Bezocht

  • Dagen Gewonnen

    7

Terp1234 heeft de dag voor het laatst gewonnen op 9 April 2022

Terp1234 had de meeste 'vind ik leuk' inhoud!

Algemeen

  • Geslacht
    Man
  • Woonplaats
    Aa en Hunze
  • Werk
    IT architect
  • Auto
    Kia EV6, Plus, 77kWh RWD, interstellar grey
    Kia e-Niro Snow White Pearl, Executive 64 kWh

Recente Bezoekers van dit Profiel

2255 profiel weergaven

Terp1234's Prestaties

Collaborator

Collaborator (7/14)

  • Dedicated Bijzonder
  • First Post
  • Collaborator
  • Reacting Well
  • Conversation Starter

Recente Badges

56

Reputatie

  1. Een andere oplossing dan de zekering eruit halen is er niet wat het geluid betreft.
  2. Inderdaad een kort leasecontract. Voor corona reed ik 75.000 km/jaar en had daardoor maar een contract van 2 jaar, die kon ik vorig jaar nog maximaal met 1 jaar verlengen. Ik had ook nog graag even doorgereden met 4%. De €28.000 die ze nog voor de e-Niro vroegen om over te nemen waren mij iets te veel en eigenlijk is die als tweede auto voor ons te groot. Het stomme is dat de catalogprijs van de eerste e-Niro's net €270 te hoog is voor de 2e-hands subsidie. We hebben de e-Niro voor aflevering aan onze schoonzus nog even goed schoon gemaakt en wat ziet die er dan nog piekfijn uit! Echt nog bijna als nieuw weer en rijdt nog als een zonnetje. Tegen de tijd dat onze bij-Polo af is (maar dat gaat heel langzaaam), hoop ik dat er iets van een EV2 of EV3 uit is. Eigenlijk is de EV6 ook groter dan wij nu echt nodig hebben (kinderen al deels het huis uit), EV5 was ook goed geweest denk ik. Maar ja, in dat segment is er nog te weinig en iets uit de VAG-groep trekt mij echt niet. Is het dus de EV6 uit nood geworden. Waarom komen de meeste nieuwe EV's toch nog steeds in het te dure segment uit? V2G of V2H vind ik ook erg interessant, maar voor de netbeheerders (waar ik zelf werk) zijn er nog wat uitdagingen op te lossen. Hopelijk komt daar snel meer vaart in.
  3. Na 3 jaar en 143.000 km moet ik nu afscheid nemen van de e-Niro. Vorige week de opvolger in de vorm van de EV6 ontvangen. Misschien iets meer verbruik per km, maar wat een heerlijke auto om mee te rijden en te zien... De e-Niro blijft echter in de familie, mijn schoonzus heeft hem overgenomen, dus blijf ik hem nog wel een tijdje volgen. Want afgezien van een vervangen 12V accu, heeft die het helemaal mankementvrij volgehouden. ik heb vaak op dit forum gekeken en vooral ook in begin bijdragen kunnen leveren, maar laatste tijd waren de antwoorden op vragen meestal al gegeven voordat ik kon reageren. Genoeg leven in de brouwerij in elk geval hier, wat je nog niet kan zeggen van het EV6 onderdeel onder dit kiaforum. Allen nog veel plezierige km's in de e-Niro, het is super fijne auto die jullie niet gauw in de steek zal laten.
  4. Heb afgelopen zaterdag mijn EV6 ontvangen, MET trekhaak. Maar de dealer heeft hem wel zelf moeten monteren voor aflevering. Weet ook niet hoe dat zit, maar misschien te maken met verschillende type trekhaken wereldwijd (in VS hebben ze weer andere type). Maar vervelend dat je er zo lang op moet wachten en zeker als recente afleveringen wel met trekhaak worden afgevelerd.
  5. Sinds afgelopen zomer heb ik al wat issues met mijn MY19-kastje gehad en gemerkt dat de kennis hiervan zeer beperkt is bij de dealer en Kia importeur. De meesten zijn er niet eens bewust van dat er geen UVO connectiviteit is in MY19. In de zomer begon het dat de geregistreerde ritten begonnen te haperen of onvolledig waren. Onder garantie een nieuw kastje geplaatst. Die gaf echter steeds de onterechte melding dat de deuren niet op slot waren. Weer een nieuw kastje die het vervolgens helemaal niet meer deed vanaf november. Sinds 2 weken doet die het ineens spontaan weer, ik vermoed dat de aanmelding op de server eerder niet goed is gegaan. Maar goed, vanaf 1 april neemt mijn zwager mijn huidige e-Niro over, dus was ik voor hem al even aan het kijken wat hij moet doen om de app te kunnen koppelen. Je moet je bij Mijn Kia aanmelden met de meldcode die je van RDW hebt gekregen. Ik ben benieuwd of het bij jou dan goed gaat en gelijk van het oude account loskoppelt. De meest basale informatie als accustand, laadstatus, bandenspanning zijn gratis. Voor positie en rittenadministratie moet je maandelijks een paar € betalen.
  6. Voor de EV6 en Ioniq5 is toegezegd dat eerste helft dit jaar een aanpassing komt dat de accu wordt voorwerwarmd als je een snellader op je navigatie hebt geselecteerd. Of dat ook bij de e-Niro komt lijkt me eerlijk gezegd sterk, misschien bij de nieuwe versie. Het coldgate verschil bij deze 2 auto's is ook een stuk groter dan bij de e-Niro.
  7. Wie ervaart het cockpit van de EV6 nog meer als druk? Ik vind het juist wel een mooie balans hebben. Knoppen waar je ze voor hebben wil en ook niet veel meer dan dat. Met de testrit vond ik het zo mooi dat ik gelijk de Plus RWD besteld heb. Dat heb ik niet bij de andere proefritten gehad (ID.4, Enyaq en ook de Polestar 2).
  8. Terp1234

    Hoe bevalt het?

    Volgens mij heb ik datzelfde bij de e-Niro. Als ik de auto ontgrendel met de laadkabel er in en ik trek de stekker er niet binnen een seconde of 10 uit, dan vergrendeld die weer. Of vergerendelt dat bij jou nog veel sneller? Dat is nu wel het dingetje met elektrisch laden met deze temperaturen. Bij de e-Niro heb ik bij lage temperaturen nooit iets van de Wintermodus, die aan staat, gemerkt. Hopelijk komt er voor de EV6 nog een mogelijkheid om de accu voor te verwarmen voordat je gaat snelladen. Nu doet die dat pas als het laden al gestart is en moet die hele massa nog opgewarmd worden. Zo haal je de beloofde snelheden nooit bij lagere temperaturen. Maar zodra het buiten weer een graadje of 20 is, moet het wel snel gaan. Ik volg de accutemperatuur bij lange ritten meestal met een OBD2 dongel en de Car scanner app om wat inzicht te krijgen daarin. Zo hoort een adaptive cruise control toch te werken? De EV6 kan dan ook nog eens rekening houden met de verkeersborden (al ben ik nieuwsgierig hoe die dat in Nederland doet met de tijdsafhankelijke snelheden) en de navigatie (automatisch snelheid terugnemen als die in de navigatie ziet dat er een bocht aan komt). Heb je al ervaring met die functies? Daar gaat het vooral om! Daar kijk ik ook het meeste naar uit.
  9. Terp1234

    Hoe bevalt het?

    Ik kreeg die levertijd officieel terug van de dealer. We zien wel, vind het ook niet erg om de huidige e-Niro (met 4% bijtelling) nog iets langer door te rijden. Met de bestelling van de e-Niro was het ook een jojo wat ik aan levertijden doorkreeg, maar ineens was die op de oorspronkelijk opgegeven tijd toch bij de dealer.
  10. Terp1234

    Hoe bevalt het?

    Dank je wel! Nog even 4 maand volhouden, maar dat is met de e-Niro niet zo heel erg. Bij de nieuwen is het VESS knopje dus ook al verdwenen? Jammer, soms zijn er van die momenten dat je even iets discreter wil zijn met de auto, zonder gepingel en lichtzwaard. Hoe doen de Tesla's het eigenlijk volgens de regels, ik heb nog nooit eentje langzaam voorbij of achteruit horen rijden met geluid aan.
  11. Terp1234

    Hoe bevalt het?

    Momenteel lease ik nog een e-Niro, één van de eersten. Eind maart loopt het contract af en heb ik vorige week een waardige opvolger besteld in mijn ogen: EV6 Plus RWD, interstellar grey en trekhaak. Ik kijk er erg naar uit, levertijd staat op week 13. De e-Niro is al een fijne auto, maar met de proefrit in de EV6 was ik gelijk helemaal om. De ID.4, Enyaq en Ioniq 5 vielen snel van mijn shortlist af. Maar ik ben erg benieuwd naar de nieuwe berijders wat hun ervaringen zijn en al meer gereden hebben dan alleen een proefrit. Op Youtube komen wat issuetjes voorbij die hopelijk opgelost zullen worden met updates, zoals: Traag op gang komen van de verwarming. Dat viel mij met de proefrit als eerste wel op. De e-Niro blaast na een minuut al warme lucht, maar met de proefrit zat ik een tijd te zoeken of ik iets verkeerd had ingesteld voor de verwarming. Het continu corrigeren van het stuur bij ingeschakelde LFA. Daarvoor had ik het met de testrit te kort ingeschakeld, maar op het laatste EV6 filmpje van Tesla Bjørn is het goed te zien. Hebben jullie dat ook? Kan de VESS niet meer uitgeschakeld worden? Ik heb daar nu nog een knop voor en zet die uit als ik 's nachts laat thuis kom en vooral de achteruit-ping nogal duidelijk is. Navigatie geeft nog steeds geen goede laadsuggesties op lange ritten. Alleen laders in de buurt of rondom bestemming, maar niet op zoveel km voor einde bereik. Ook een gemis op de e-Niro waardoor ik op lange ritten moet teruggrijpen op andere apps. Ze zouden wat van ABRP kunnen leren, maar misschien komt dat er nog aan?
  12. Sterker nog, het was een tweejarig contract met een jaar verlenging erbij. De 11 maanden voor corona reed ik er al 70.000 km mee, daarna kakte het in natuurlijk met alleen maar thuiswerken. Mijn nieuwe contract zal minder km/jaar zijn en ook wat langer. Maar bedankt voor de hint naar ANWB, die kende ik nog niet. Is inderdaad wel een stuk lager dan de offerte. Ik ga een poging wagen wat er bij nog te onderhandelen valt met hun 'vaste prijs offerte'. Ik weet natuurlijk wel wat ik aan deze auto heb en hoe die behandeld is, maar dat hoeft van mij niet tegen elke prijs. Ik zou graag de benzine auto die we nog hebben staan vervangen voor een elektrieke, zeker nu onze jongste zoon ook net zijn rijbewijs binnen heeft en er meer gereden zal worden. Maar dan kan ik misschien beter gaan rondkijken naar een andere e-occasion als ik helmaal van fosiel af wil.
  13. Terp1234

    Tweedehands e-Niro

    Ik lease momenteel één van de zeer vroege e-Niro's (maart 2019) waarvan het contract eind maart alweer afloopt. Er zullen tegen die schat ik zo'n 150.000 km op de teller staan (nu 130.000). Ondertussen heb ik al een waardige opvolger, ook weer van Kia, besteld: de EV6 Plus RWD. Hier kijk ik uiteraard zeer naar uit, wat een fantastische auto is dat om te zien en te rijden. Ik hoop dat dat net zo'n probleemloze auto wordt als dat de e-Niro tot nu toe was, behalve de 12V (binnen garantie vervangen) heb ik er nooit wat mee gehad. Nu heb ik de mogelijkheid om deze auto (incl 'trekhaak') over te nemen van de leasemaatschappij en heb daar een offerte voor ontvangen. Voor €28.200 mag ik hem overnemen. Nu vind ik dat nog een redelijk hoog bedrag voor zo'n km-stand waar niet over te onderhandelen valt. Ik vind op sites als gaspedaal en autotrack amper referenties met vergelijkbare km's. Zijn er al ervaringen met prijzen voor tweedehands e-Niro's? De accu gedraagt zich momenteel nog erg goed, heb nog amper het gevoel dat daar merkbare degradatie in zit, maar dat kan natuurlijk naar wat meer 10.000 km's wel een keer gaan optreden. Geen idee. Ook aan de 7 jaar garantie heb ik dan niet veel meer, hij zal de 150.000 km bereikt hebben en dus geen fabrieksgarantie meer.
  14. Tot corona was ik ook een zakelijke veelrijder, heb heel wat lease-diesels afgereden en sinds maart 2019 de e-Niro. Ik was eerst ook wat sceptisch hoe dat met de vele km's zou gaan, maar het gaat echt geweldig. Het eerste jaar heb ik probleemloos 70.000 km met de e-Niro gereden en nooit stress gehad. Heb er lange vakantieritten mee gedaan en nooit stress gehad. Het rijdt juist zoveel relaxter en comfortabeler dan met brandstof dat ik nooit meer terug wil. Op sommige plekken kan de infrastructuur nog wat beter, maar dat gaat echt wel gebeuren. Een bereik van 600 km is helemaal niet nodig, als de auto's maar sneller kunnen laden. Die technologie wordt ook steeds beter, kijk maar naar de EV6 en Ioniq5 die al 100 km in 5 min kunnen laden. Als ik zie wat er in de afgelopen 2 jaar al aan ontwikkelingen heeft plaatsgevonden en op korte termijn allemaal aan komt, gaat de omschakeling zeker binnen 10 jaar echt al heel ver zijn en zal elektrisch het nieuwe normaal zijn.
  15. Die blauwe balk geeft je voortgang over de geplande route weer. Zolang de balk helemaal blauw is, haal je je einddoel wel met de acculading. Voer maar eens een bestemming in die veel verder ligt, dan zal die balk zover blauw tonen met wat je bereik zonder tussenladen is.
×
×
  • Nieuwe Aanmaken...