Jump to content
Onderdelenshop24.com

Stekkerdoos trekhaak vervangen


Go to solution Solved by Murcielaygo,

Recommended Posts

Posted

Hallo forumleden,

allereerst, ik ben nieuw hier en ik hoop dat ik mijn vraag hier op de juiste plek (en de juiste wijze) stel. Zo niet, dan hoor ik het graag.

Ik ben in het bezit van een Kia Sorento uit 2011 (2e hands gekocht). Omdat de stekkerdoos (13-polige jaeger) is beschadigd, heb ik deze vervangen door een nieuw exemplaar (nieuwe is ook een 13-polige jaeger). Ik weet vrijwel zeker dat ik alle draden 1-op-1 heb overgezet op de nieuwe stekker, maar het lijkt niet te werken. Als ik een aanhanger aankoppel, gaan er geen lampjes branden en ook de parkeersensoren worden niet uitgeschakeld. Alle draden maken wel goed contact.

Wat het geheel nog lastiger maakt, is dat de kleurcodering van de kabelboom niet overeen lijkt te komen met de standaard kleurcodering. Zo heb ik bijvoorbeeld geen grijze draad, geen wit/rode draad of zwart/rode draad. Bij de nieuwe stekkerdoos (merk Hella) zit ook een aansluitschema, maar daar worden weer andere kleuren genoemd, die overigens ook niet overeenkomen met de kabelboom van mijn auto.

Heeft iemand hier tips over het uitzoeken wat er aan de hand kan zijn en/of hoe je het makkelijkste kan bepalen wat de functie van een draad is (dan kan ik op die manier alsnog bekijken of alle draden op de juiste aansluiting in de stekker zitten)? Ik hoop dat iemand mij hierbij kan helpen of in de juiste richting kan wijzen.

Posted

Zat er misschien een micro switch ( klein schakelaartje ) in de oude doos ? Anders eens met een spanning zoeker gaan meten .

Eerst massa bepalen vaak wit of bruin zitten er 2 in een 13 polige stekker . Rest kun je tov massa meten en bepalen en controleren .


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Posted

Na een tijdje zoeken, kwam ik inderdaad een zekering tegen die de vorige eigenaar vernuftig had weggewerkt. Die bleek doorgebrand te zijn. Na her vervangen werkt alles zoals het hoort :)

Beetje suf dat ik dat zelf niet kon verzinnen, maar fijn dat er hier zo goed wordt meegedacht.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...