Mijn Picanto 2015 (218.500 km gereden) start ook soms niet, hij stond al een tijdje ongebruikt, omdat het mijn tweede auto is, Hyundai Inster sinds Juli als eerste auto.
Ik zal morgen eens kijken of ik bij die ring om het contactslot kan komen. Gelukkig staat hij wel bij mij voor de deur.
Ik heb met mijn eerste Picanto (2011) 200.000 km gereden met hoofdzakelijk E10. Met mijn tweede Picanto(2015) tot nu toe 100.000 km gereden met hoofdzakelijk E10. Alles probleemloos.
Met het zachte weer eind februari heb ik 1 op 22,3 gered. Boordcomputer gaf 3.9 aan. Maar normaal in de winterperiode is het wel hoger(1/18.5-1/19.5)
Ik rij dan wel grote afstanden (700km per week) en niet boven de 100 kmh.
Volgens mij geeft de boordcomputer aan hoeveel hij verwacht dat je kunt rijden, gebaseerd op je recente verbruik. Je ziet de actieradius oplopen als je zuinig rijdt. Dus als je eens een tankvulling lang flink gegast hebt, zal je na het tanken een lage verwachte kms zien.
Ik heb probleemloos 200.000 Km gereden met een Picanto uit 2011. En ik rij echt wel lage snelheden in de vijfde. Die motor zit echt wel goed in elkaar, waarom zouden ze anders 7 jaar garantie durven te geven? En, zie je wel eens een Kia met pech langs de weg staan? (behalve met een lekke band of zonder benzine dan).
Ik heb een Picanto 2015 en bij aanschaf de trekhaak van mijn Picanto 2011 over laten zetten. Technisch gezien is de 2 pk zwakkere motor het enige verschil, maar volgens het kenteken mag deze 0 kg trekken. Ik gebruik de trekhaak voor een vouwwagentje, maar het mag dus niet officieel.
Als je hier even kijkt: https://www.kiaclub.nl/.../16105-klokje-rond-met-picanto-10-2011/
daar heb ik een gedetailleerd verslag over 200.000 km met een Picanto uit 2011 geschreven. Kunje zien hoe deze het als langeafstandsauto doet.
Mijn Picanto heeft droge ramen na 30 seconden zonder airco. Met airco-ondersteuning in 10 seconden. Ik heb climate control, maar heb bijna nooit de airco hierbij aan, hooguit in de zomer paar weken.
Ik heb een Picanto 2, update model(2015), heb een trekhaak, maar het kenteken zegt dat ik 0 kg mag trekken.
De Picanto is al twee keer met een vouwwagentje erachter op vakantie geweest.
Ik had bij mijn vorige picanto T A (2011) wieldoppen van Halfords gemonteerd. Eerst de oude wieldoppen verwijderd, door de wielmoeren los te draaien, dop er af en moeren weer vastdraaien. Geen probleem.
Ik heb de airco bijna nooit aan. Cruisecontol, ook in de stad, en ISG wel. Verder vooral lange ritten elke dag met matige snelheid en anticiperend rijden. 1 op 21,4 over 12000 km tot nu toe, maar dat was natuurlijk in de zomertijd, dus zuiniger.
Ik heb bij mijn vorige Picanto niet bijster veel verandering gezien in de achtersproeier. Misschien een incidenteel probleem bij jouw Picanto, maar wel vervelend. Is er niet ergens een knikje in het slangetje gekomen?